Açığa Alınan Öğretmen: Sonumuz Meçhul

Açığa Alınan Öğretmen: Sonumuz Meçhul

Mardin ilinden açığa alınan bir öğretmen okuyucumuzun  sitemize göndermiş olduğu maili siz değerli mebpersonel ziyaretçileri ile paylaşıyoruz. 

Ben MARDİN/NUSAYBİN'den açığa alınan bir öğretmenim. 30 yaşındayım, iki yüksek lisans, iki tane de lisans diplomam var. Şimdi de önlisans okuyorum. FETÖcülerin bana yaşattığı 2010 kopya hırsızlığından sonra iki yıl mağdur oldum ve 2012'de atandım.  Mutlu bir şekilde yaşadığım ilçemin şu an fiziki olarak yarısı hendekler ve çatışmalar yüzünden harabe. Her gün bombaların patladığı, insanların öldüğü bir ortamda nitelikli, yaratıcı ve etiksel bir eğitim vermeye çalıştım/çalıştık. Yasak boyunca Nusaybin'de devam eden yasaklar yüzünden Mardin'e alınan telafi eğitime "sırf 4 yıldır okuttuğumuz ortaokul öğrencilerimiz aile ve öğretmen özlemi çekmesin diye kendi ailelerimizi bırakıp onların yanında gönüllü olarak isimi yazıp 3 ay boyunca onlara hizmet verdik. Üstelik gece de!

Biz o kadar yıpranmadan sonra eylül ayını dört gözle beklerken şok bir kararla açığa alındık. Ve yirmi gündür uykularımız kabus! Nusaybin'de 361 öğretmen açığa alındı ve bunların hemen hepsi sadece 12-13 Ekim 2015'teki IŞID'in Ankara patlamasına dikkat çekmek için yapılan grev. Evet evet 29 Aralık Grevi değil 12-13 Ekim Grevi yüzünden çoğu yerli, çalışkan, özverili, nitelikli 361 eğitimci açığa alındı.Ve sonumuz meçhul!

Başta sizin sayfanız ve ülkenin çoğu bize linç kampanyası başlattı. Peki atılırsak ya da ceza yersek hukuk, vicdan, adalet, eşitlik nerede kalacak? Hiçbir şey olmasa bile 20 gündür yaşadığımız kabus?

Sizden  mağduriyetimiz için destek bekliyoruz.

MEBPERSONEL.COM
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

izmit escort

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması