Bakan Kaya: FETÖ'yü aklamaya kimse çalışmasın

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz darbe girişimine yönelik açıklamalarına ilişkin, " 'Kontrollü darbe girişimiydi' diyerek nereye hizmet ettiği açıkça ortada. FETÖ'yü aklamaya kimse çalışmasın." dedi.

Bakan Kaya: FETÖ'yü aklamaya kimse çalışmasın

Esenyurt AK Parti İlçe Seçim Koordinasyon Merkezini ziyaret eden Kaya, ilçe binası önünde düzenlenen mitingde, 16 Nisan'da anayasa değişikliğinin geçmesinin gelecek yüzyılların, çocukların geleceğini şekillendireceğini, Türkiye'nin mazlum coğrafyaya umut olmaya devam edeceğini anlattı.

Suriye'de kimyasal saldırı sonucu bebekler, kadınlar ve çocukların katledildiğini, oradaki insanlık dramına susmadıklarını ve susmayacaklarını kaydeden Kaya, "İnşallah Suriye'de en kısa sürede bir an önce güvenli bölge oluşturulur hem buradaki mülteci kardeşlerimiz evlerine, yurtlarına dönerler hem de oradaki mazlumlar, çocuklar, bebekler artık katledilmez. Bizim duamız ve tüm diplomatik kanallar yoluyla da çalışmalarımız bu yönde." diye konuştu.

15 Temmuz'da kadınların tankların önünde durduğunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da "Kefenimi giydim yola çıktım" diyerek Atatürk Havalimanı'na gittiğini söyleyen Kaya, şöyle konuştu:

"Helikoptere, atışlara rağmen Cumhurbaşkanımız milletin içindeydi. O gece biz de TBMM çatısı altında milletimizin iradesine sahip çıktık. Bombalara rağmen TBMM'yi terk etmedik. Millet meydanlardayken, iradesinin arkasındayken biz de orada milletin iradesine sahip çıktık. Peki 15 Temmuz'a 'kontrollü bir darbe girişimiydi' diyen Kılıçdaroğlu neredeydi. Atatürk Havalimanı'ndan kontrollü kaçışının görüntülerini hep birlikte izledik. Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu milletten, şehit yakınlarından, gazilerden bir özür dilemesi gerekiyor. 15 Temmuz'a 'kontrollü darbe girişimiydi' diyerek nereye hizmet ettiği açıkça ortada. FETÖ terör örgütünü aklamaya kimse çalışmasın. Bu milletin 249 şehidi, binlerce gazimiz var. Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu milletten, 80 milyondan özür dilemesi lazım. Yaptığı bu milletin değerlerine saygısızlık, 15 Temmuz gecesi bağımsızlığına, iradesine sahip çıkan tüm milletimize saygısızlık."15 yıllık AK Parti iktidarı boyunca sürekli engellerle karşılaşmalarına rağmen, sağlıkta, eğitimde ve sosyal politikalarda tam anlamıyla sessiz bir devrim gerçekleştirdiklerini, referandumdan sonra da "vesayetin son kalıntılarının da ortadan kalkacağını" ifade eden Kaya, Türkiye'ye kadın hakları konusunda sürekli parmak sallayarak öğütlerde bulunan Avrupa ülkelerinin kadın bir bakanı aracın içine 7 saat boyunca mahkum ettiğini aktardı.

PKK, DHKP/C ve FETÖ'nün Avrupa'da parlamento binası önünde 'hayır kampanyaları' yaptığını dile getiren Kaya, şöyle devam etti:

"Bizim vatandaşlarımızla buluşmamıza izin vermeyen Avrupa ülkeleri terör örgütlerinin hayır kampanyalarına kucak açıyor. Burada rahatsız oldukları şey bizim şahsımız mı? Hayır. Onların rahatsız olduğu şey Türkiye'nin büyümesi ve gelişmesi. Anayasa değişikliğiyle ülkemizi Avrupa'nın ilk üç büyük ekonomisinin içine sokacağız. Avrupa'nın rahatsızlığı bu. Haset edenler hayır kampanyalarına destek veriyor. Biz 16 Nisan'da en güzel dersi sandıkta sizlerle birlikte vereceğiz inşallah. 16 Nisan'da öyle gür bir 'evet' diyeceğiz ki Esenyurt'un sesi Hollanda'dan, Avrupa'dan duyulacak. Esenyurt öyle gür bir evet diyecek ki Kandil titreyecek, yüreklerine korku salacaksınız."

Esenyurt Meydanı'ndaki evet çadırını da ziyaret eden Kaya, burada mehteran takımıyla karşılandı.

Vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektiren Bakan Kaya, burada da vatandaşlara hitaben kısa bir konuşma yaptı.

Hanife Sevinç
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması