Bir KHK Mağduru: Görevime Döneceğim!

Bir KHK Mağduru: Görevime Döneceğim!

Bunaltıcı bir yaz akşamı ailece oturuyoruz. CNN Türk kanalı açık ve sanırım bir açıkoturum programı yayında. Ani bir gelişe oluyor ve Boğaziçi köprüsünün kapatıldığı haberiyle yayın hareketleniyor. Devamını biliyorsunuz, 15 Temmuz 2016…

Tam iki buçuk sene geçmiş üzerinden. Yüz binlerce kişi çok çeşitli mağduriyetler yaşadı ama izin verirseniz ben merkeze kendimi alarak değerlendirme yapmak istiyorum.

İşimden oldum. Üstelik âdî suçlulara bile yapılmayan bir uygulamayla kimlik bilgilerim Resmî Gazete’de ifşa edildi.

Çok zordu ilk başlarda, 22 yıllık başarılı meslek hayatımın ardından Devletin resmi organları tarafından açılmasına onay verilen bir sendika üyeliğinden dolayı kamu görevinden ihraç edilmek kabullenilecek bir şey değildi. Ben de kabullenmedim zaten.

Çoluk çocuk bilendik hayata karşı. İnadına başarılı olmak, inadına hayata tutunmak istedik. Çocuklarımın eğitim hayatına olumlu yansıdı bu yaşananlar. Onlarla gurur duyuyorum.

Ben de hem kişisel okumalarını artırdım hem de sosyoloji alanında lisans eğitimi almaya başladım. Açtığımız küçük işletme bizi hayata bağladı, güzel ve yeni bir çevremiz oldu. Dükkâna her akşam uğrayıp alışveriş yapan ve benim kendisine verdiğim değerin farkında olduğu için gözlerinin içi gülen kâğıt toplayıcı çocuğun şahsında, aslında ıskaladığımız ne çok hayat olduğunu fark ettim.

Yılmadım, utanmadım, başımı eğmedim. Soranlara gerçeği dosdoğru söyledim. Hiç de olumsuz dönüt almadım doğrusu.

Yılmadım çünkü suçsuzdum, utanmadım çünkü alnım açıktı, başımı eğmedim çünkü iç huzurum tamdı.

Zaman zaman “Bu işler düzelmez, görevimize dönemeyiz.” düşüncesi beynime bir virüs gibi yerleşmeye çalışsa da genel olarak aydınlık yarınlara dönük umudumu hep korudum. Neden umutsuz olacaktım ki? Bırakın suç işlemeyi, bu eylemin nasıl yapılacağını bile bilmiyordum.

Nitekim bugün ajanslara bir haber düştü.  Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu TBMM’de yaptığı açıklamada OHAL Komisyonu kararlarına yapılan itirazların sonuçlarından bahsetti ve mahkemenin davacı lehine karar verdiğini açıkladı.

Ne yapacaktı mahkeme? Devlet organları tarafından kurulan ve denetlenen bir sendikaya üye olduğu için kamu görevinden uzaklaştırılan birinin talebini ret mi edecekti? Böyle bir karar veren hakimler diplomalarını yırtsınlar daha iyiydi.Görevime Döneceğim!

Bu göreve dönülecek! Devlet kimsenin babasının çiftliği değildir. Hukuk son sözü söyleyecek ve suçu olmayanların haklarını iade edecektir.

Döneceğim dönmesine de;

“Abi senin darbeden haberin var mıydı?” diye sırıta sırıta soran bir yakınımı,

Cüzzamlı muamelesi yapan dayıları, kuzenleri, kılları, tüyleri,

Araya araya telefonumun şarjını bitiren ama o gün bugün aramayan bazı şahısları,

Toptancılık yaparak tamamımıza “terörist “diyen din tacirlerini,

ve daha nicelerini ölene kadar affetmeyeceğim.

Doğrusu rahatım. Az insan çok huzur.

Bekir KARABULUT

Kaynak: TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2018, 19:51YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf Atmaca
Yusuf Atmaca - 3 ay Önce

Er geç döneriz. Bunu bu hukuksuzluğu yapanlarda biliyor. Ülkeyi mâli darboğazda bırakmak için yaptıklarını düşünüyorum

Ne güzel ifade.
Ne güzel ifade. - 3 ay Önce

Toptancılık yaparak tamamımıza “terörist “diyen din tacirleri, umarım onlar bir gün gelir bu insanlar dan özür dilerler.

bakıryan
bakıryan - 3 ay Önce

19 yıllık öğretmenlik hayatımın 16 yılını doğuda, dört farklı köy okulunda; okul müdürü, öğretmen, hizmetli olarak alnımın teri, şerefim ve namusumla çalıştım. İmkansızlıklar içinde ama yokluğu , çaresizliği dile getirmeden ,geleceğimizin büyükleri ve umudu, gözleri ışıl ışıl yüzlerce yavrumla istikbale yürüdük. Görevim sadece eğitim değil, eğitimi hayat taşımaktı. Gittiğimiz her okulun ağaçsız ve çiçeksiz bahçelerini gülistana, fidanlığa dönüştürdük. Ben vicdanen rahatım. Başımı yastığa koyduğumda çok rahat uyuyorum. Ama beni ve benim gibi bu ülkenin vatanperver öz evlatlarını terörist ilan eden ve bir gecede ihraç edenler yarın bağımsız ve tarafsız mahkemelere ve Mahkeme-i Kübra'ya hesap verebilecekler mi bilmiyorum. Umudumu ve enerjimi hiç kaybetmedim çok şükür. Geleceğe daha sağlam ve emin adımlarla yürümeye devam edecek, alın terimi hakkımı bana haksızlık edenlere bırakmayacağım.

magdur
magdur - 3 ay Önce

evet döneceğiz belki ölürüz göremeyiz ama gelecek nesil 5 vakit namaz kıran dinden imandan ahlaktan sürekli bahseden milyonlarca insanın nasıl zulüm yaptığını utanarak kızarak okuyacak tarih boyunca

Yusuf maden
Yusuf maden - 3 ay Önce

Evet kalanların öyle bir umudu var ama ya ölenlerin maden ailesi nin durumu ne olacak Geri dönecekmi benim dünya tatlısı yeğenlerim abim yengem rabbim bize dayanma gücü ver.

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması