Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Anadolu imam hatip liseleri müdürleriyle “Bütçe Yönetimi Kalite Çalıştayı”nda Antalya’da buluştu.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Anadolu imam hatip liseleri müdürleriyle “Bütçe Yönetimi Kalite Çalıştayı”nda Antalya’da buluştu.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Anadolu imam hatip liseleri müdürleriyle “Bütçe Yönetimi Kalite Çalıştayı”nda Antalya’da buluştu.
30 Aralık 2016 Cuma 10:40

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Anadolu imam hatip liseleri müdürleriyle "Bütçe Yönetimi Kalite Çalıştayı"nda Antalya'da buluştu. 19-23 Aralık 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen çalıştaya pansiyonlu Anadolu imam hatip liselerinin müdürleri iştirak ettiler. 

MEB Müsteşar Yardımcıları Sayın Yusuf BÜYÜK ve Sayın Muammer YILDIZ'ın katıldıkları çalıştaya; Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa ÖCAL, Din Öğretimi Genel Müdürlüğünden; Daire Başkanı Abdulhalik BAŞ, Daire Başkanı Mehmet Nezir GÜL, Daire Başkanı İhsan ERKUL, Daire Başkanı Yusuf AKBAŞ, Daire Başkanı Mustafa YILDIZ, Şube Müdürü Ömer ŞENGÜL, Eğitim Uzmanı Hüseyin DEMİRBAŞ, Sivil toplum kuruluşlarından Mahmut TOPTAŞ ve Hüseyin KORKUT sunumları ve söyleşileriyle katkı sağladılar.

Programda eğitim görevlilerince; Milli Eğitim Politikaları, Okul ve Pansiyonlarda, Uygulanacak Sosyal ve Kültürel Etkinlikler, Yeni Pansiyon Yönetmeliğinin Değerlendirilmesi, Pansiyonlarda Gıda Güvenliği ve Hijyen, Sivil Savunma Tedbirleri, Türkiye'de Din Eğitimi Tarihi ve İmam Hatip Okulları, Din Eğitim ve Öğretiminde Mevcut Durum ve Gelecek Vizyonu, Parasız Yatılılık ve Bursluluk İşlemleri, Kamu Yönetiminde Yeni Yaklaşımlar, İmam Hatip Okulları - STK İlişkileri gibi başlıklarda seminerler verildi.

Örnek uygulamalar başlığında; etkinlik ve uygulamalarıyla öne çıkan pansiyonu olan okul müdürlerimiz özgün ve örnek olabilecek faaliyetlerini diğer okul müdürlerine sunma imkânı buldular.

Çalıştaylarda ise; Akademik Başarıyı Arttırmak İçin Pansiyonlarda Yapılan/Yapılabilecek Çalışmalar, Pansiyonlar İçin Alternatif Sosyal/Kültürel/Sportif/Sanatsal Etkinlikler, Pansiyonlarda Fiziki Şartların İyileştirilmesi, Güvenlik ve Çevre gibi konularda okul müdürleriyle birlikte değerlendirmeler yapıldı.

Genel Müdürlüğümüz personelinden Hüseyin DEMİRBAŞ, Ali Kemal ACAR ve Zeynep OLGUN koordinesinde gerçekleştirilen ve oldukça verimli geçen seminer ve çalıştay programı değerlendirme oturumu ile sonlandırıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.