EĞİTİM YEREL YÖNETİMLERE BAĞLANIYOR...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk eğitim seviyesinin yükselmesi için yerel yönetimlerle iş birliğine ihtiyaç olduğunu belirterek 'Eğer Türk eğitim sisteminin yükselmesini çocuklarımızın dünyayla yarışır hale gelmesi konusunda bir endişemiz varsa bir beklentimiz varsa muhakkak surette yerel yönetimlerle eğitimi bağlamamız gerekiyor' dedi.

EĞİTİM YEREL YÖNETİMLERE BAĞLANIYOR...

Bakan Selçuk, dün Tunceli gezisinin ardından geceyi geçirdiği Elazığ'da sabah muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Eğitimin, temelde yerel yönetimlerle kalkınan bir husus olduğunu ve '2023 Eğitim Vizyonu'nun Türkiye'nn geleceği olduğunu, bu konuda da yerel yönetimlerin desteğine ihtiyaç olduğunu ifade eden Bakan Selçuk, şunları söyledi:

‘YEREL YÖNETİMLERLE ÇOK GÜÇLÜ BİR İŞBİRLİĞİNE İHTİYACIMIZ VAR’

“Biz Milli Eğitim Bakanlığı olarak eğitimde bir şey yapmak istiyorsak, muhakkak surette yerel yönetimlerle çok güçlü bir işbirliğine ihtiyacımız var. Toplumun bütün kesimlerinin eğitimi yükselmeden, bizim ekonomimiz ve demokrasimiz yükselmez. O sebeple eğitim konusunda eğer hepimiz bir mutabakata sahipsek, çocuklarımızın geleceği konusunda bir kaygımız, umudumuz, tasavvurumuz varsa, eğitim konusuna hassasiyetle eğilmek zorundayız.

Milli Eğitim Bakanlığı olarak 2013 yılından beri yapılan bir çok eğitimsel faaliyetler üzerinde şu anda duruyoruz ama AK Parti'nin iş başına geldiği dönemden beri çok büyük işler başarıldı”.‘EĞİTİMİ YEREL YÖNETİMLERLE BAĞLAMAMIZ GEREKİYOR’

"2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda da yapmak istediğimiz program, aslında Türkiye’nin geleceği. Bu programı biz yerel yönetimlerle çok ilişkili görüyoruz. Eğer Türk eğitim sisteminin yükselmesini, çocuklarımızın dünyayla yarışır hale gelmesi konusunda bir endişemiz varsa, bir beklentimiz varsa, muhakkak surette yerel yönetimlerle eğitimi bağlamamız gerekiyor”.

‘BU SEÇİM ÇOK ÖNEMLİ’

“O sebeple bu seçim çok önemli. Gerçekten verdiğimiz önemin altını çizerek ısrarla söylemeye çalışıyorum. Tabi bu doğrudan doğruya biz oy istemekle ilgili değiliz. Biz gelecekten bahsetmekle ilgiliyiz. Biz hizmet anlamında yapılacak işlerle ilgiliyiz. Biz eğer çocuklarımızın eğitimiyle ilgili bir talebimiz beklentimiz varsa onunla ilgiliyiz.

Eğer sizin böyle bir beklentimiz varsa bu konuda desteğinize talibiz. Ve bu destek olduğunda emin olun Türkiye eğitimle ilgili çıta atlayacak ve bu çıtadan neticesinde de ekonomisi büyüyecek ve demokrasisi çok çok daha fazla gelişecek."

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2019, 15:44YORUM EKLE
YORUMLAR
Erol
Erol - 3 ay Önce

Eğitimi kurtarmanın yolu ,siyaset üstü olmalıdır.Yerel yönetimlere bağlamak demek MEB'in eğitimi dahada siyasallaştırması demektir.Eğitimin özelleşmesine giden yolu açmaktır.

SIRADAKİ HABER

izmit escort

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması