Eğitimbirsen : Yılsonu seminer çalışmaları öğretmenlerin istedikleri yerde gerçekleştirilmelidir

Eğitimbirsen : Yılsonu seminer çalışmaları öğretmenlerin istedikleri yerde gerçekleştirilmelidir. Eğitimbirsen öğretmenlerin yılsonu çalışmalarını

Eğitimbirsen : Yılsonu seminer çalışmaları öğretmenlerin istedikleri yerde gerçekleştirilmelidir

Eğitimbirsen : Yılsonu seminer çalışmaları öğretmenlerin istedikleri yerde gerçekleştirilmelidir. Eğitimbirsen öğretmenlerin yılsonu çalışmalarını nerede yapacakları hakkında Milli Eğitim Bakanlığına bir görüş yazısı gönderdi. Konu İle ilgili Eğitimbirsen internet sitesinden yapılan açıklama ve görüş yazısı haberimizde

 İLGİLİ AÇIKLAMA VE GÖRÜŞ YAZISI:

Eğitim-Bir-Sen olarak, Milli Eğitim Bakanlığı’na başvurarak, öğretmenlerin, eğitim-öğretim yılı dönem başında ve sonunda yaptıkları seminer çalışmalarını, istemeleri halinde yaz tatillerini geçirdikleri adreslerde, ikametlerine en yakın hizmet içi eğitimin verildiği mahalde ya da memleketlerinde yapabilmelerine imkân sağlanması hususunda düzenleme yapılmasını istedik.222 sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanunu’nun 43. maddesi ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nin 98. maddesi gereği öğretmenlerin dönem başında ve sonunda katılmaları zorunlu olan mesleki çalışmaları (seminerleri), görevli oldukları okul ve kurumlarda ya da yaz tatillerinde ikamet ettikleri yerlerde veya memleketlerinde yapabileceklerine dair geçmiş yıllarda uygulamalar yapılmıştı.

Bu yöndeki geçmiş dönem uygulamalarının birliğin sağlanması, çalışanlar arasında eşitlik, iş barışının tesisi ve öğretmen motivasyonunun artışı noktasında olumlu sonuçlar doğurduğuna şüphe yoktur.

Bu itibarla, 2015-2016 eğitim-öğretim yılı sonunda gerçekleştirilecek seminer çalışmaları için de benzer bir uygulaması yapılması yerinde olacaktır. 

MEB'e ilettiğimiz talebimiz için tıklayınız
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması