Eğitimde Kim Kimdir?

Arel Koleji'nin sahibi ve Arel Üniversitesi'nin Mütevelli Heyet Başkanı Kemal Gözükara kimdir?

Eğitimde Kim Kimdir?

Kemal Gözükara, 1928 yılında KAHRAMANMARAŞ’ın Elbistan ilçesi Eldelek Köyü’nde doğdu. (Nüfus cüzdanına doğum tarihi 1931 olarak yazdırılmış)

Eğitimi

Gözükara, öğretmen okulu sınavlarını kazanıp Adana Düziçi Öğretmen Okulu’nu bitirdi. Daha sonra Gazi Üniversitesi Fen Bölümü'nü bitirdi.

İş Hayatı

Üniversiteyi bitirdikten sonra Elbistan Mükremin Halil Lisesi’nde matematik öğretmeni olarak çalıştı. 5 yıl memleketinde öğretmenlik yaptıktan sonra askere gitti. Askerlik dönüşü İstanbul Bahçelievler’deki İzzet Ünver Lisesi’ne öğretmen oldu.1974’te öğretmenliği bırakıp ticarete atılma kararı aldı. Babasından aldığı 30 bin lira kadar nakite bir de tarla satıp ekleyerek ihracata atıldı. 4 yıl boyunca deri konfeksiyon ürünleri ihracatı yaptı. Bu ticaretten kazandığı paralarla inşaat işine girdi ve Arel Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi kurdu.

Kemal Gözükara, inşaat işine Bahçelievler Yenibosna Radar’da 1982’de aldığı arazide başladı ve burada 3 bin konutluk Arel Sitesi’ni yaptıktan sonra 1987’de de aynı yerde Arel Koleji’nin temelini attı. 1987’de temelini attığı koleji 1989’da tamamladı.

Gözükara şu anda Arel Koleji’nin sahibi ve Arel Üniversitesi’nin Mütevelli Heyet Başkanı olarak yoluna devam ediyor.

Özel hayatı: Evli

Onu anlatan kelimeler: Eğitimci, matematik öğretmeni, ticari zeka

 

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması