Erdoğan ilk kez konuştu: İşten çıkarma olmayacak

Partinin MKYK toplantısında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, şeker fabrikalarının özelleştirilmesi konusunda ilk kez konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şeker fabrikalarında çalışanların işten çıkarılmasının söz konusu olmayacağını, işçilerin çalışmaya devam etmesi ile ilgili teminat ve taahhütname alınacağını söylediği ifade edildi.

Erdoğan ilk kez konuştu: İşten çıkarma olmayacak

Edinilen bilgiye göre, önceki gün yapılan MKYK toplantısında, değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, hükümet olarak bir yandan vatandaşın güvenliğini sağlamak için mücadele ederken, diğer yandan ekonomik ortamı iyileştirmeye çalıştıklarını söyledi. Erdoğan, "Vatandaşın ekonomik durumu önceliğimiz. Vatandaşın cebini rahatlatacak adımlar atıyoruz ve atmaya devam edeceğiz" dedi.İŞÇİ ÇIKARILMAYACAK

Hürriyet'in haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, şeker fabrikalarının özelleştirilmesiyle ilgili tartışmalara da değinerek, "Bu işleri yapacağız. Devletin sırtında yük ve zarar ediyor. Özelleştirme zararı önleyecek şekilde yapılacak. 2002'den beri gündemimizde. Doğru olan bu. Burada çalışanların işten çıkarılması söz konusu olmayacak. İşçilerin çalışmaya devam etmesi teminatı ve taahhütname alınacak. Pancar üreticisinin mağdur edilmeyecek, çünkü fabrikalar kapanmayacak" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması