Erdoğan: Yaptığınız terbiyesizlik sicilinizde kara bir leke olarak kalacak

'Avrupa'daki gösterilerde pankartlarda kafamıza silah dayıyorlar ya, sanıyorlar ki bizi korkutacaklar' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Bunların kıytırım pankartı mı bizi yolumuzdan döndürecek? Yaptığınız terbiyesizlik sicilinizde kara bir leke olarak kalacak.' dedi.

Erdoğan: Yaptığınız terbiyesizlik sicilinizde kara bir leke olarak kalacak

Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan'ın açıklamaları şöyle;

Erdoğan, "Ülkemizi yeni bir yönetim sistemine kavuşturacak anayasa değişikliği halk oylamasının önemini çok iyi bildiğinize inanıyorum. Ama bu defa Samsun'a yüzde 66 yetmez." dedi.

EĞER BİR GÜN BİLE ŞEHİTLERİMİZİ UNUTURSAK KALBİMİZ DURSUN

Samsun'un 15 Temmuz darbe girişiminde bir şehidi var. İki çocuğunu tek başına çalışarak büyüten yüreği ülkesi için çarpan Sevgi Yeşilyurt kardeşimiz, FETÖ'cü hainler tarafından vurularak şehit edildi. Bu ülkede Nene Hatun'ların eksik olmayacağını gösteren Sevgi kardeşimizin kahramanı nesilden nesile aktarılacaktır. Şehitler tepesini boş bırakmayan, erkeğiyle kadınıyla askeriyle polisiyle tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Eğer bir gün bile şehitlerimizi unutursak kalbimiz dursun.

Samsun 15 Temmuz darbe girişiminde Sevgi Yeşilyurt kardeşimiz o gece İstanbul'da yeni adı 15 Temmuz Boğaziçi Köprüsü'nde FETÖ'cü hainler tarafından vurularak şehit oldu. Rabbim ne diyor, Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, onlar diridirler fakat siz bilemezsiniz.

KAFAMIZA SİLAH DAYIYORLAR YA, SANIYORLAR Kİ BİZİ KORKUTACAKLAR

Avrupa'daki gösterilerde pankartlarda kafamıza silah dayıyorlar ya, sanıyorlar ki bizi korkutacaklar. Bu yoldan geri dönmeyeceğiz. Biz tehditlere eyvallah etmeyiz. Güya İsviçre bu olayla ilgili soruşturma açmış. Herşey İsviçre devletinin, hükümetinin, polislerinin gözü önünde oldu. Onların polisinni gözü önünde oldu. Bu olay dağda değil, İsviçre parlamentosunun önünde oldu. Geçin bunları geçin. Eğer samimiyetinizi ispat etmek istiyorsanız. Ülkenizdeki teröristleri derdest edip, kapının önüne koyarsınız. Bunların kıytırım pankartı mı bizi yolumuzdan döndürecek? Yaptığınız terbiyesizlik sicilinizde kara bir leke olarak kalacak.

HAYIR ÇADIRINDAKİLERE "NİÇİN HAYIR DİYORSUNUZ? BANA SÖYLER MİSİNİZ?" DEDİM

18 maddelik anayasa madde için 180 yalan madde uyduranlar abakmayın. Bu sabah gelirken evet çadırının kurulduğu bir yere uğradım. Kendi semtimde. Yanında da hayır çadırı vardı. Bir de oraya uğradım. Hayır çadırındakilere "Niçin hayır diyorsunuz? Bana söyler misiniz?" dedim. "Biz çağdaş bir Türkiye istiyoruz" dediler. "Şu anda çağdaş bir Türkiye yok mu? Neyiniz eksik" dedim. Yollarınız, okullarınız, köprüleriniz yok mu dedim. 14 sene önce bunlar var mıydı? Söylediği lafa bakın: Siz Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne niye o ismi koydunuz. Dedim ki: Çok ayıp! Yavuz Sultan Selim Han, padişah olduğu zaman Osmanlı'nın toprağı 18 milyon kilometre kare. Böyle bir devleti aliyeyi Osmaniye'nin başında olan sultanın adını böyle bir köprüye koymaktan daha önemli ne olabilir? Ama olaya bakış mezhepçilik. "Siz alevilerle sünnileri ayırıyorsunuz" dediler. Kardeşlerim biz bu ülkede alevi sünni ayrımı yapmadık.

SAYIN KILIÇDAROĞLU'NUN KENDİSİ ALEVİ, NEYİ EKSİK?

Böyle bir ayırım varsa sayın Kılıçdaroğlu'nun kendisi alevi. İşte bir siyasi partinin başında. Neyi eksik? Ben Dersim katliamını lanetledim, ama o lanetleyemiyor. Sayın Yıldırım Dersim katliamını lanetledi, ama o lanetleyemedi. Niye? Lanetlediği zaman bir yerlere dokunacak. 14 yıldır Türkiye'yi yönetiyoruz, kavga neden yok.O'NUN GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDE HASTANELER PİSLİKTEN GEÇİLMİYORDU

Sağlıkta devrim niteliğinde adımlar attık. Kılıçdaroğlu'nun SSK gGenel Müdürlüğü döneminde hastanelerin halini biliyorsunuz değil mi? Kılıçdaroğlu zamanında hastaneler pislikten geçilmiyordu. Şimdi modern hastanelerimiz var mı?

İlaçlarınızı istediğiniz eczaneden alıyor musunuz?

ANA MUHALEFET ONLARLA BERABER YÜRÜYOR

Gençler siz koalisyonlu yılların tek partili dönemden daha fazla olduğunu bilmiyorsunuz. 1990'lı yıllarda nasıl ekonomik krizi çektiğimizi bilmiyorsunuz. Karnelerle ekmekler, gazyağı dağıtıldığını bilmiyorsunuz. Yakın zamanda yaşadığımız bir tecrübe istikrarın ve istikrarsızlığın ne olduğunu çok daha açık gösterdi. 7 Haziran'da bir seçim yaşadık. Ne oldu? Koalisyon bile kurulamadı. Anayasa'daki haklarımı kullanarak ülkemizi erken seçime götürdüm. Erken seçime gittik elhamdülillah bu sıkıntıyı bertaraf ettik. Ana muhalefet partisi terör örgütüyle beraber hareket etti. Şu anda Kandil ne diyor, İmralı'da bölücü örgütün başı ne diyor, Pensilvanya'daki FETÖ terör örgütünün başı ne diyor? Hayır diyor. Ana muhalefet onlarla beraber yürüyor.

TEHDİT DEVAM ETTİĞİ MÜDDETÇE ÇEKİLMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL

Terörle mücadelede kararlı gidiyoruz. Son günlerde Güneydoğu'da Tendürek, Cudi, Gabar'da silahlı kuvvetlerimiz, polisimiz, korucularımız evelallah inlerine girdi. Şu anda bunların lider kadrolarını yakalıyorlar ve etkisiz hale getiriyorlar. Bu millet asker, polis, korucu, hükümetinin arkasında oldukça ezer geçeriz. Aynı şey Fırat Kalkanı'nda olmadı mı? Gaziantep'dte 56 yavrumuzu, kardeşimizi öldürdüler, yeter artık dedik, Cerablus'a girdik. DEAŞ temizlendi. PYD, YPG bunları da şu anda temizliyoruz. Şu anda Münbiç'teyiz. Koalisyon güçleriyle görüşmelerimiz devam ediyor. ABD ve Rusya ile görüşmelerimiz devam ediyor. Diyoruz ki, buralarda tehdit devam ettiği sürece bizim çekilmemiz mümkün değil. Şimde öyle bir cevap verin ki, tüm Türkiye, tüm Avrupa ve dünya duysun... Tek vatan, tek millet, tek vatan, tek bayrak için evet mi? Ey dünya Samsun'dan yükselen bu sesi duy.

14 YILLIK HİZMETLERİMİZİ GÖLGELEMEK İSTİYORLAR

Cumhurbaşkanlığı ile meclis seçimlerinin birlikte yapılması gereksiz seçim taleplerinin önünü kesecektir. Karşımızda öyle bir yalan cephesi var ki, 14 yıllık başarılarımızı bile gölgelemek istiyorlar. Ne derlerse desinler benim vatandaşım görüyor. Milli geliri üç kat büyüttüğümüzü benim milletim biliyor. Şuradan Sarp'a kadar bu yolların nasıl kısa zamanda yapıldığını benim milletim biliyor. Daha da iyi olacak. Ana muhalefete rağmen biz bunları başardık. Bundan sonra ülkemiz aynı sorunları yaşamasın diye istikrar ve güven ortamını inşallah kalıcı hale getireceğiz.

"KILIÇDAROĞLU ÇOCUKLARI ORAYA MI KOYACAĞIZ?" DİYOR

Gazi Mustafa Kemal ne dedi? "Gençler Cumhuriyeti sizlere emanet ediyorum" dedi. Ama CHP'nin şimdiki genel başkanı "Çocukları oraya mı koyacağız?" diyor. Gençleri 16 Nisan'da ibreyi evetten yana döndürmeye var mıyız? CHP'ye, MHP'ye, BBP'ye, Saadet Partisi'ne gönül veren kardeşlerim size sesleniyorum, gelin 16 Nisan'da evet deyin. Şu anda Kandil, Avrupa'yla beraber yürüyor.

Haberin videosunu izlemek için tıklayın
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

izmit escort

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması