Lise Son Sınıf Öğrencilerinin YKS Başvuru İşlemleri Nasıl Olacak?

Bi̇r Ortaöğreti̇m Kurumunun son sınıfında öğreni̇m gören adayların sınava başvurularını nasıl yapacaklarına dair ve İşitme Cihazı/Biyonik

Lise Son Sınıf Öğrencilerinin YKS Başvuru İşlemleri Nasıl Olacak?

Bir Ortaöğretim Kurumunun son sınıfında öğrenim gören adayların Yükseköğretim Kurumları Sınavı Başvuruları adayın kendi okulundan, ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden, Başvuru Merkezlerinden yapılablir.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na Başvuran adaylardan Sınava Giriş Belgelerinde ''İşitme Cihazı/Biyonik Kulak'' yazılı olan İşitme Engelli Adaylar, bu cihazları ile sınav binalarına alınırlar. Ancak, cihazları salon görevlileri tarafından adaylardan sınav öncesi teslim alınarak sınav tamamlandıktan sonra tekrar adaya teslim edilir.Sınava Giriş Belgelerinde İşitme Cihazı/Biyonik Kulak yazılı olan adaylardan bu cihazlarının sınav süresince üzerlerinde bulunmasını isteyenler ise sağlık durumu/engel bilgi formunda ilgili alanı işaretlemeleri durumunda İl Merkezlerindeki ÖSYM tarafından hazırlnan her türlü Kablolu-Kablosuz iletişimi kesilmiş engelli sınav salonlarında cihazları ile sınava alınırlar.

Sınava Giriş Belgelerinde İşitme Cihazı/Biyonik Kulak yer almayan adayların bu cihazları ile sınav binalarına girmelerine izin verilmez.

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması