MEB'den salon ve açık alanların kiralanması yazısı

MEB'den salon ve açık alanların kiralanması yazısı

MEB'den salon ve açık alanların kiralanması yazısı
05 Mayıs 2016 Perşembe 09:27

MEB'den salon ve açık alanların kiralanması yazısı:

 

T.C.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI

Strateji Geliştirme Başkanlığı
 

Sayı : 43942091 -165.01 -E.4685798    26.04.2016

Konu : Salon ve Açık Alanların Kiralanması

 

MUĞLA VALİLİĞİNE

(İl Millî Eğitim Müdürlüğü)

İlgi : 11/04/2016 tarihli ve 70004082-165.01-E.4066416 sayılı yazınız.

İliniz Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün; okul aile birlikleri tarafından işletilen veya işlettirilen halı saha, otopark ve açık alanların ihale edilip edilemeyeceği ve sözleşmelerinin yenilenip yenilenmeyeceğine ilişkin tcıcddüte düşüldüğünü ifade eden yazısına istinaden Bakanlığımız görüşünün sorulduğu ilgi yazınız ve eki incelenmiştir.

Bilindiği üzere, Bakanlığımıza bağlı resmi okul ve kumullarda kurulmuş olan okul aile birliklerinin kuruluş, işleyiş, görev, yetki ve sorumluluklarına ilişkin usul ve esasların nasıl olacağı 09/02/2012 tarihli ve 28199 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Milli Eğitim Bakanlığı Okul Aile Birliği Yönetmeliğinde belirlenmiştir.

Bahsi geçen Yönetmelik ile okul aile birliklerinin görev ve yetkileri düzenlenmiş ve Yönetmeliğin 6/g maddesinde yer alan “kantin ve benzeri yerleri işlettirmek ve işletmek” hükmü ile okul aile birliklerince işlettirilebilecek veya işletilebilecek yerlerin yalnızca kantin ve benzeri yerler olduğu hükme bağlanmıştır.

Bu nedenle Milli Eğitim Bakanlığı Okul Aile Birliği Yönetmeliğinde okul aile birliklerine verilen işletme ve işlettirme yetkisi kantin vb. yerler için söz konusu olup, onun haricinde herhangi bir işletme ve işlettirme yetkisi bulunmamaktadır.

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.


Musa ŞAHİN

Bakan a.

Başkan V.
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.