MEB Müdür Yardımcılığı atamaları hemen yapılmalı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Müdür Yardımcılığı sınav puanlarına göre atamaları hemen yapmalıdır.

MEB Müdür Yardımcılığı atamaları hemen yapılmalı.
10 Temmuz 2016 Pazar 22:16

Eğitim İş tarafından MEB Müdür yardımcılığı sınavı  konularından Atatürk İlke Ve  inkalapları Tarihi  konusunda soru sorulmaması üzerine açılan davada mahkeme müdür yardımcılığı sınav konuları arasında Atatürk İlke ve İnkilap Tarihi konusunda soru sorulması gerektiği yönünde karar vererek yürütmeyi durdurma kararı vermişti . Bu karardan sonrada MEB yayınladığı atama takvimini durdurarak puana göre atamalarında durdurdugunu açıklayıp karara itiraz ettiklerini ve karar sonrası gerekli açıklamaının yapılacağını ifade etmişti.

Türk Eğitim Sen Başkanı ve Eğitim İş başkanından konu ile ilgili açıklamalar geldi ve bu açıklamaları TürkEğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk Resmi Twiter hesabından yaptı açıklamaları aynen yazıyoruz:

-Bilindiği üzere müdür yrd sınavları yapıldı, ancak yargı açılan davalar sebebiyle TC İnkılap Tarihi konusunu eksik düzenleme olarak gördü.

-TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük konusundan soru sorulmaması yönüyle yönetmeliğin ilgili maddesine yürütmeyi durdurma kararı verildi.

-Bu yargı kararı karşısında sınav kazananlar bir yerlerin de tahriki ile haklı endişeye düşmüştür.MEB bu yeni durum karşısında ne yapmalıdır?

-Öncelikle sınav kazananların atamaları yapılmalı ve yönetmeliğin ilgili maddesi sonraki sınavlarda uygulanmak üzere değiştirilmelidir.

-Bu durumu Eğitim İş Başkanı Sn Veli Demir ile görüştüm,farklı düşünmediklerini, sınav puanlarına göre atamaya karşı olmadıklarını söyledi.

-O halde burada MEB'in yapması gereken belidir,yargı kararını kazanan sendikaların, sınav kazananların atanmasına karşı olmadıkları bellidir.

-MEB takvim doğrultusunda sınav kazananların atamalarını yapmalı, yönetmeliği değiştirmelidir.Artık top Bakanlığın kucağındadır.

Eğitim Senin açıklamaları: Eğitim Sen olarak; eğitim kurumları müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı yazılı sınav sonuçlarına göre görevlendirme yapılması ve Danıştay’ın yürütmenin durdurulması kararı çerçevesinde bir sonraki yazılı sınav konularının düzenlenmesi yönünde çaba ve görüşmelerimiz devam edecektir.

Yukarıda en fazla üyeye sahip olan eğitim sendikaları ile başkanlarının ve davacı taraf olan sendika başkanının Ortak görüşü müdür yardımcılığı atamalarının takvim çerçevesinde yapılmasıdır. Ve Atatürk ilke ve inkılapları konusunun bundan sonraki sınavlara eklenmesidir. Bu açıklamalardan sonra Milli Eğitim Bakanlığı neden beklemektedir. Atamaların yapılması herhangi bir olumsuz duruma neden olmayacaktır.

Bundan dolayıdır ki Milli Eğitim Bakanlığı takvimi aynen işleterek haziran ayı içerisinde Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı atamaları sürecine başlamalıdır.

MEB tarafından şu an kadar bu konuda en net açıklama geçtiğimiz günlerde MEB Müsteşarı YUSUF TEKİN tarafından twitter adresi üzerinden gelmişti. Tekin özetle  bu konuda mağduriyet oluşmaycağı ve adayların rahat olmaları yönünde  açıklamalarda bulunmuştu.

Müdür yardımcılığı konusunda twitter adresi üzerindne bir anket  oluşturan  Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk anket sonuçlarını açıklarken bu konuda ankete katılanların yüzde 91'inin sınav puana göre atama yapması gerektiği ve bundan sonra yargı kararına göre değişikliğin yapılması gerektiği yönünde oy kullandığını açıkladı.

www.mebpersoneli.com / ÖZEL HABER

 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.