Memura not sisteminde sona gelindi

Devlet memurlarının performansa göre değerlendirilmesi çalışmalarında sona gelindi.

Memura not sisteminde sona gelindi

Uzun süredir konuşulan devlet memurlarına uygulanacak olan not sistemiyle artık memurlar performanslarına göre değerlendirilecek. Hükümet, 2017 yılı içinde çalışanlarla ilgili bir çok düzenlemeyi hayata geçirmeyi kararlaştırdı. Bu düzenlemeler arasındna kıdem tazminatı fonu, 657 sayılı devlet memurları kanunda değişiklik ve memurların performans sistemi getirilmesine yönelik reformlar geliyor. Devlet memurlarının uzun süredir beklediği yeni performans sistemine yönelik çalışmalar, Mart ayı içinde çalıştayda masaya yatırıldı. Ve geçtiğimiz yıl DevletPersonel Başkanlığı tarafından hazırlanarnak kuruluşların görüşüne sunulan perormans yönetmelik taslağının, revize edilmesi kararlaştırıldı. Bu çerçevede, yönetmelik ile ilgili çalışmalara bu yılın içinde tamamlanacak. Yeni performans sistemi de önümüzdeki yıldan itibaren yürürlüğe girecek. Sistemin, 657 sayılı devlet memurları kanunda yapılacak değişiklik ile beraber yürürlüğe girmesi de planlanıyor. Kanunda yapılacak değişiklikte gecikme meydana gelirse yönetmelik revize edilerek yürürlüğe girmesi sağlanacak.

NOTU YÜKSEK OLAN ÖDÜLLENDİRİLECEKDeğerlendirme sonucunda 76-100 puan arasında not alan memurlara görevde yükselme, yurtdışı tayin, kişisel gelişim imkanlarının geliştirilmesi gibi ödüller verilecek. Sözleşmeli memurlara da para ödülü dağıtılacak. Performans notu 59 puanın altında kalan memurlar ise başarısız sayılarak cezalandırılacak. Bu memurların görevi ya da görev yeri değiştirilecek. Yani sürgüne gönderilecek. Sözleşmeli personel ise işten atılacak.

VATANDAŞA BU SORULAR SORULACAK

Personelin hizmet sunumu kalitesini tatmin edici buldunuz mu? Personelden aldığınız hizmetler beklentilerinizi karşıladı mı? Personel eksiksiz ve yeterli miktarda hizmet sundu mu? Personel mümkün olan en kısa sürede hizmeti sundu mu? Personel iş ve işlemlerin durumu hakkında zamanında yeterli bilgilendirme yaptı mı? Personel hizmet sunumu sırasında kamu kaynaklarının etkin kullanımı ve kamu hizmetinin verimliliğini gözetti mi? Personelin ilgi, yardımseverlik ve nezaketi, iletişim kurmadaki başarısı nasıldı?
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması