Merkel'den 'Cumhuriyet' açıklaması

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyonu ve gazetecilerin göz altına alınmasını eleştirerek skandal bir açıklamaya imza attı.

Merkel'den 'Cumhuriyet' açıklaması

Her zaman teröre ve teröristlere kucak açan Almanya, Cumhuriyet Gazetesi'ne yapılan operasyonla ilgili küstah bir açıklamada bulundu.

FETÖ'cüleri ve devletin en mahrem sırlarını açıklamayı gazetecilik sanan vatan haini Can Dündar'ı ülkesinde barındıran Merkel FETÖ'nün kuklası olan Cumhuriyet Gazetesi üzerinden Türkiye'yi karalama kampanyasına başladıMerkel Türkiye'deki basın özgürlüğüne yönelik gelişmelerin kendisi ve Alman Hükümeti için alarm verici olduğunu kaydetti. Bu konuda yaşanan son üzücü durumun Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve gazetecilere yönelik tutum olduğunu söyledi.

TÜRKİYE'Yİ AB İLE TEHDİT ETTİ

Almanya'nın Türkiye Büyükelçisi Martin Erdmann'ın basın ve ifade özgürlüğünün kendileri için ne kadar önemli olduğunun altını çizmek için dün Cumhuriyet gazetesini ziyaret ettiğini de hatırlatan Merkel, "Tabi ki, böyle bir konu AB ile müzakerelerde merkezi bir rol oynuyor. Durum alarm verici" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması