Öğretmenler Dikkat, Her Öğretmen Bu Hatayı Yapıyor!

Öğretmenler Dikkat, Her Öğretmen Bu Hatayı Yapıyor!

Öğretmenler, kalp rahatsızlığı nedeniyle sınıfta fenalaşan öğrenciye müdahale etmek yerine öğrenciyi "Elini yüzünü yıkasın" diye tuvalete gönderdi, 15 yaşındaki Şilan Gürer koridorda yere yığılıp hayatını kaybetti.

Erenköy Kız Lisesi 1. sınıf öğrecisi Şilan Gürer kalp rahatsızlığı nedeniyle okulda yaşama veda etti. Genç kızın ölümüne arkadaşları ve veliler isyan etti.

'YÜZÜNÜ YIKA AÇILIRSIN!'Ders esnasında rahatsızlanıp durumu öğretmenine bildiren Şilan'a öğretmeni yardım etmek yerine tuvalete gidip elini yüzünü yıkamasını söyledi. Şilan da sınıftan çıkıp bir süre yürüdükten sonra yere yığıldı. Genç kızın yerde yattığının fark edilmesiyle ambulans çağrıldı. Ancak Şilan çoktan hayatını kaybetmişti.

SINAVI TERK ETMEMEK İÇİN...

Şilan'ın kalp rahatsızlığının bilinmesine rağmen, olaya müdahale etmeyen öğretmeninin bu ölümden sorumlu olduğunu savunan öğrenciler ve aileleri, yaşananlara isyan etti. Bir veli yaşananlarla ilgili şunları anlattı:

"İki kızım okuldan eve yaprak gibi titreyerek geldi. Erenköy Kız Lisesi'nde dün bir arkadaşları vefat etmiş okulda. Sınav sonrasında kalbi sıkışmış, zaten kalbiyle ilgili bir sıkıntısı da varmış. Ama öğretmen, ne ailesini ne de ambulansı aramış. Kalp rahatsızlığı olduğunu bile bile 'git elini yüzünü yıka' demiş. Sırf sınavı terk etmemek için yapmış bunu. Kız sınıftan çıkmış ama koridorda yerde hareketsiz bulunmuş. Ne kadar orada kaldığı belli değil. Okulda revir yok, doktor yok. Yerde bulununca ambulansı aramışlar ama  maalesef kızcağız hayatını kaybetmiş."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması