Özel Harekât Polisleri Ne Kadar Maaş Alıyor?

En az lise veya dengi okul mezunu olup 28 yaşından gün almamış olanlar KPSS şartı olmaksızın fiziki yeterlilik ve mülakat sınavları ile

Özel Harekât Polisleri Ne Kadar Maaş Alıyor?
05 Kasım 2016 Cumartesi 12:22

Polis meslek eğitim merkezine öğrenci olarak kabul edilenler, eğitim-öğretimlerini parasız yatılı ve üniformalı olarak görürken her türlü ibate ve sağlık giderleri ile diğer istihkakları da Devlet tarafından karşılanmaktadır. Öğrencilik döneminde, polis meslek yüksekokulu öğrencilerine ödenen miktarda harçlık da ödenmektedir.

Polis meslek eğitim merkezlerinde eğitimlerini başarı ile tamamlayarak Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına atananlardan özel harekât birimlerinde fiilen görev yapan polis memurlarının aylık maaşları, görev yaptıkları yerin kalkınmada öncelikli yer olup olmamasına ve operasyonlarda görev almalarına bağlı olarak değişebilmektedir.

2017 yılının ilk altı aylık döneminde özel harekat polisi olarak göreve başlayacak, bekar ve çocuksuz bir kişinin alabileceği aylık ücret tutarı bilgilerine aşağıda yer verilmiştir. 

a-Aylık net maaş

Eğitim Durumu

Derece Kademe

Hizmet Yılı

Aylık Net Maaş*

Lisans Mezunu

8/1

Yeni başlayan

4660,71 TL

Önlisans Mezunu

9/2

Yeni başlayan

4627,36 TL

Lise Mezunu

11/1

Yeni başlayan

4622,49 TL

*Yukarıdaki maaş rakamlarına; tayın bedeli  ilave ek tazminat ve fazla çalışma ücreti dahildir.

*2017 AGİ tutarları belirlenmediğinden, 2016 yılında geçerli olan 123,53 TL’lik tutar kullanılmıştır. Bu nedenle, aylık net maaşlar yukarıdaki rakamlardan 5-10 TL kadar fazla olabilir.

b-Aylık net maaşa bazı tutarlar ilave edilebilir

-Kalkınmada öncelikli yerlerde görev yapan personele ödenecek ilave temininde güçlük zammının aylık net tutarı:  61,59 TL. 

-Sıkıyönetim veya olağanüstü hal ilan edilen bölgeler veya Milli Savunma ve İçişleri Bakanlıklarınca ortak belirlenecek kritik yörelerde özel harekât ve operasyon timinde görev alan personele ödenecek tazminatın aylık net tutarı: 864,51 TL

-Büyük ölçekli yolsuzluk, terör ve benzeri faaliyetlere karşı ülke çapında gerçekleştirilen operasyonlara katılan personele ve bu personele destek hizmetleri sağlayan personele ödenebilecek aylık ilave fazla çalışma ücretinin (en çok) net tutarı: 158,48 TL 

c-Eş ve çocuktan dolayı, aile yardımı ve asgari geçim indiriminden yararlanabilir 

-Çalışmayan eşinden dolayı aylık net 204,99 TL aile yardımı ödenir. 

-7 yaşından küçük her bir çocuk için 48,04 TL, 7 yaş ve daha büyük her bir çocuk için 24,02 TL aile yardımı ödenir. 

-Eş ve çocuk durumuna göre, yararlanılan asgari geçim indiriminin miktarı artar. (2016 yılında en çok net 86,46 TL


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.