Pkk İle İlişkisi Gerekçesiyle Eğitimsen'li Öğretmenlere İhraç

Milli Eğitim Bakanlığının PKK ile irtibatı olduğu gerekçesiyle açığa aldığı öğretmenlerin kaderi belli oluyor ....Milli Eğitim Bakanlığı

Pkk İle İlişkisi Gerekçesiyle Eğitimsen'li Öğretmenlere İhraç

Açığa alınan öğretmenlerin yaklaşık 9.500'e yakını Eğitimsen üyesiydi .

PKK ile ilişkili olduğu gerekçesiyle açığa alınan öğretmenlerin kaderi belli oluyor .

EĞİTİMSEN ÜYESİ 600 ÖĞRETMEN İHRAÇ EDİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığının en son KHK ile ihraç listesine koyduğu 2.000 den fazla öğretmen içerisinde PKK ile irtibatı tespit edilen yaklaşık 600 civarında Eğitimsen üyesi öğretmen ihraç edildi .Milli Eğitim Bakanlığında PKK ile irtibatı olan öğretmen değerlendirilmesinde ihraç listesine konulacak öğretmenlerle ilgili çeşitli kriterler belirlenmişti .

PKK ile irtibatı olduğu için açığa alınan öğretmenlerden , örgütün dağ kadrosu ve şehir yapılanmasına yardım ve yataklık eden öğretmenler ilk etapta ihraç edildi .

PKK ile ilişkisi olduğu gerekçesiyle açığa alınan ancak sadece sendikal eylem içerisinde bulunduğu için bu listeye giren vatansever öğretmenlerimizinde bir an önce görevlerine dönmesini temenni ediyoruz .

PKK ile ilişkisi olduğu gerekçesiyle açığa alınan , ihraç listesinde olmayan öğretmenlerle ilgili haberimiz gün içerisinde sitemizde ayrı bir haber olarak yayınlanacaktır .

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması