Sözleşmeli öğretmen atamaları ne zaman, saat kaçta? Sözleşmeli öğretmen atamaları nasıl yapılıyor?

Sözleşmeli öğretmen atamaları ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Yüzbinlerce öğretmen adayı atamalarının yapılmasını bekliyor. Sınavlar ve mülakatlardan başarı ile geçen adaylar sözleşmeli öğretmen atamalarının ardından göreve başlayacak. 20 bin öğretmenin görev yerinin belli olacağı atama töreninin tarihi değişti. Peki, sözleşmeli öğretmen atamaları ne zaman, saat kaçta yapılacak? Sözleşmeli öğretmen atamaları nasıl yapılıyor? İşte detaylar...

Sözleşmeli öğretmen atamaları ne zaman, saat kaçta? Sözleşmeli öğretmen atamaları nasıl yapılıyor?

Sözleşmeli öğretmen atama sonuçlarının buün ilan edilmesi bekleniyordu. Ancak son dakika gelişmesi ile atama töreninin ertelendiği duyuruldu. Yaşanan gelişmenin ardından yüzbinlerce öğretmen adayı gözlerini törenin gerçekleşeceği tarih ve saate çevirdi. 20 bin sözleşmeli öğretmenin görev yerlerinin belli olacağı atama töreni öncesi, "Sözleşmeli öğretmen atamaları nasıl yapılıyor?" sorusu yoğun şekilde araştırılıyor. Peki, Sözleşmeli öğretmen atamaları ne zaman, saat kaçta yapılacak? Sözleşmeli öğretmen atamaları nasıl yapılıyor? İşte tüm detaylar...

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMALARI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA YAPILACAK?

Sözleşmeli öğretmen atamaları ile ilgili yapılan son dakika duyurusuna göre, tören 8 Şubat Cuma günü saat 10.00'da gerçekleşecek. Göreve atanan öğretmenlerin belli olacağı törene Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da katılacak. Peki sözleşmeli öğretmen atamaları nasıl yapılıyor?SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMALARI NASIL YAPILIYOR?

Sözleşmeli öğretmen atamaları şu şekilde gerçekleşiyor:Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştiriliyor.Adayların puanlarının eşitliği hâlinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınıyor, eşitliğin devamı hâlinde atanacak aday bilgisayar kurası ile belirleniyor.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMALARI SONRASI GEREKLİ EVRAKLAR

1-Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği ya da e-devlet üzerinden aldıkları diploma belgesi,2-Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belge veya bu belgenin onaylı örneği,3-Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen yüksek öğreniminin ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denklik belgesi,4-Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince Felsefe bölümü mezunlarından 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji; sosyoloji bölümü mezunlarından 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair belgenin aslı veya onaylı örneği,5-Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (6 adet),6-Mal bildirimi (il millî eğitim müdürlüklerinden temin edilecektir),7-Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği,8-Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmî yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 13:22YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması