TSK: Kılıçdaroğlu'nun üste karşılanma konusu inceleniyor

TSK, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün 6'ncı Ana Jet Üs Komutanlığında skandal karşılama konusu ile ilgili açıklama yaptı. TSK, 'Ziyaret ile ilgili konu incelenmektedir.' dedi.

TSK: Kılıçdaroğlu'nun üste karşılanma konusu inceleniyor

Genelkurmay Başkanlığı, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, Balıkesir ve ilçelerindeki programları kapsamında ziyaret ettiği Bandırma'daki 6'ncı Ana Jet Üs Komutanlığında askeri törenle karşılanmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, "Anamuhalefet partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun 13 Nisan 2017 tarihinde 6'ncı Ana Jet Üs Komutanlığını ziyareti ile ilgili konu incelenmektedir." ifadesine yer verildi.

ÜSTE KOMUTANLAR SIRAYA GİRİP SELAM DURDU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Balıkesir programı için bindiği helikopter Bandırma 6. Ana Jet Üssü'ne indi. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Ahmet Biçer ve beraberindeki komutanlar teamülleri çiğneyerek Kılıçdaroğlu'nu askeri törenle karşıladı.Sadece Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı, Başbakan, askeri amirler ve yabancı liderleri karşılayan tören mangasına eşlik eden komutanların sıraya girip selam durarak Kılıçdaroğlu ile tek tek tokalaşması tartışmalara neden oldu.

TUĞGENERAL AHMET BİÇER, 15 TEMMUZ'DAN SONRA SORGULANDI

Referanduma sayılı günler kala ana muhalefet partisi lideri için askeri tören düzenleyen Tuğgeneral Ahmet Biçer, 15 Temmuz'un ardından gözaltına alınıp serbest bırakılmıştı.

Fotoğraflarda, Kılıçdaroğlu'nu hava üssünde, Bandırma 6. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Ahmet Biçer, CHP Milletvekilleri Namık Havutça, Mehmet Tüm ve Ahmet Akın ile Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza karşılaması, Kılıçdaroğlu'nun tören kıtasını selamlaması ve komutanla görüşmesi de yer alıyor.

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması