ameliyathane bonesi nerede satılır mersin

 ameliyathane bonesi nerede satılır mersin

 ameliyathane bonesi nerede satılır mersin

HEMŞİRE FORMASI  DOKTOR ÖNLÜĞÜ  SPARİŞİ VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bone - bandana imalatı ve satışı sitemiz  "http://www.hemsireformasi.com tarafından satışa sunulmaktadır.  Bone Bandana Modelerini inceleyip istediğiniz kumaştan ve 24 renk seçeneği ile birlikte desenli kumaşlardan da bone- bandana siparişi verebilriisiniz. Ayrıca bonelerinizin üzerine isim yazdırabilirip, çalıştığınız kurumun logosunu bastırabilirsiniz.

Mersin  Ameliyathanesi Boneleri: Sağlık çalışanların kullandığı cerrahi bone genellikle ameliyata girilirken tercih edilir. Hem hastanın sağlığı için hemde çalışanların sağlığı için kullanılır. Cerrahi boneyi sadece doktorlar kullanmaz. Sağlık çalışanlarının hepsinin kullanılması önerilir. 
İnsan vücudu öyle bir yapıya sahip ki hemen mikrop kapabilir. Hele de ameliyat olacak hastanın vücudu zaten hassas dışarıdan gelen mikropları almaya meyilli o yüzden çok dikkat edilmelidir. Ameliyat esnasında sadece cerrahi bone kullanılmaz. Aynı zamanda ameliyat esnasında kullanılacak kesici aletler, makineler gibi cerrahi aletler sık sık temizlenmelidir. 

Hastanın sağlığı için cerrahi bone,Ameliyat çalışanları cerrahi bone olmadan ameliyata giremediği gibi ameliyat eldiveni olmadan da ameliyata giremez. Sağlık bakanlığı hasta ve hastane çalışanlarının sağlığı için kullanılmasını zorunlu kılmıştır. 

Ameliyathane bulunan sağlık çalışanların saçlarını tamamen kapatmaları gerekli çünkü ameliyat esnasında saçları her an dökülebilir. Bu durumda hastanın mikrop kapmasına sebep olabilir. Kullanılan cerrahi boneler yumuşak ve başın her tarafını kapatacak şekilde olmalıdır. 
Cerrahi Bone

Cerrahi bone ile birlikte maske de kullanılmalıdır. Ameliyat esnasında kanın veya başka sıvı bir şeyin ağza girmesini engellemek için kullanılır.

Çalışanların sağlığı için ameliyathane bonesi,

Bazı ameliyatlar var ki en ufak bir kan sıçramasında veya hastadan gelen herhangi bir sıvının ameliyat esnasında sağlık çalışanlara sıçradığı zaman sağlık açısında problemler yaşanır. Hem hastanın sağlığı için hemde sağlık çalışanların sağlığı için cerrahi bone kullanılmalıdır. 
Önceden hastanelerde cerrahi bone takılması mecburi değildi. Ama şimdi hastane içerisinde çalışan tüm sağlık çalışanların (doktor, hemşire, temizlik görevlisi. Cerrahi bone kullanılması zorunlu hale gelmiştir. Ve böylesi hastane içerisinde bulunan insanların sağlığı için çok önemlidir. 
Sadece cerrahi bone değil maske, eldiven, hastane kıyafeti gibi sağlık çalışanların kullanacağı diğer malzemelerin kullanılması da zorunlu hale gelmiştir. 
Sağlık şakaya gelmeyecek bir konu olduğu için çok dikkat ister. O yüzden gerekli önlemleri alalım ve daha dikkatli davranalım.

Klasik DESENLİ Bandana Model 25Klasik DESENLİ Bandana Model 4Klasik DESENLİ Bandana Model 7Klasik DESENLİ Bandana Model 2

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2017, 16:45YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması