ameliyathane yeşili hemşire forması

ameliyathane yeşili hemşire forması

ameliyathane yeşili hemşire forması

HEMŞİRE FORMASI  DOKTOR ÖNLÜĞÜ  SPARİŞİ VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ

En çok tercih edilen cerrahi takımlardan biri olan ameliyathane yeşili  hemşire üniforması Özelsa Medikalin en gözde ürünlerinden sadece bir tanesidir  . Tasarım hem bayan hem de erkekler için özel olarak imal edilmiştir. Petrol mavisi hemşire üniforması doktor, hemşire, anestezi teknisyenleri, ebeler ve diğer sağlık personelleri tarafından rahatlıkla  hem yazın hem de kışın rahatlıkla  kullanılabilmektedir. Takımlar XXS, XS, S,M,L,XL ve XXL şeklinde beden seçenekleriyle üretilmektedir. Kumaş seçeneği olarak alpaka veya terikotonu tercih edebilirsiniz.

Model olarak ; Dr Treys Yarasa Kol Hemşire Forması Tek Üst Ameliyathane Yeşili, Klasik Tek Renk Bandana Ameliyathane Yeşili, Klasik Tek Renk Bone Ameliyathane Yeşili  tercih edebilir, sitemiz üzerinden keyifle alışveriş yapabilirsiniz. 

Online olarak firmanın sitesini ziyaret ederek ürün çeşitlerini incelemek mümkün! Beğenilen ürünü sadece satın al butonuna tıklayarak satın alabiliyor ve ürünleri paça boyu istediğiniz ölçüde hazırlanmış şekilde teslim alabiliyorsunuz. Ayrıca ürünler üzerinde isim yazılımı ve logo çalışması da  yapılmaktadır.  Kargo ile ürünleriniz kapınıza kadar gelecek! Özelsa her konuda müşteri memnuniyetini ön planda tutuyor.Ameliyat önlükleri neden yeşil renktedir?
Hekimlerin giydikleri ameliyathane yeşili hemşire formaları ve önlükleri neden yeşil veya mavi renktedir? Sorunun cevabı haberimizde…

Hekimler ameliyat esnasında genellikle yeşil veya mavi renkli önlük giyerler. Önlüklerin bu renklerde olmasının bir sebebi var. Peki, bu sebep nedir?

Ameliyat esnasında doktorlar sürekli olarak kan görürler. Bu nedenle, belli bir noktaya odaklanarak kırmızı rengine karşı duyarsızlık kazanmaları olasıdır. Bu durumun önüne geçmek ve belli bir noktaya odaklanılmasından dolayı oluşabilecek göz yanılmalarını engellemek için ameliyat esnasında yeşil veya mavi önlük kullanıldığı ileri sürülmektedir.

Renk skalasında baktığımız zaman, kan rengi olan kırmızının karşıt rengi yeşildir. Yeşil ve mavi birbirine yakın tonlar oldukları için, kırmızıya olan görüş kaybını engellemek için en ideal renklerdir. Uzun süre yeşil renge bakan göz, kırmızı rengini gördüğünde daha rahat ayırt edebilir. Üstelik kırmızı renk tonları arasındaki ince farkları da daha net anlamak mümkündür.

Görme üzerine yapılan araştırmalarda, gözün renkleri algılamasında çevredeki nesnelerin renklerinin önemli rol oynadığı tespit edilmiştir. İnsan gözü, çevredeki renklerin zıtlığına veya çeşitliliğine göre yanılsamaya uğramaya meyillidir.

Ameliyat esnasında kırmızı renge sürekli olarak maruz kalmanın önüne geçmek için ağırlıklı olarak yeşil ve mavi tonlarında önlük kullanılır. Böylece görüş tazelenir ve gözün yanılsamaya uğramasının önüne geçilmiş olur. Ancak günümüzde çok çeşitli renklerde ameliyat önlükleri bulunmaktadır. Ameliyat önlüklerinin rengi konusunda kesin bir kural yoktur

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2017, 17:02YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması