Derse Geç Gelen Öğretmenin Ek Dersi Kesilir mi?

Derse Geç Gelen Öğretmenin Ek Dersi Kesilir mi?
25 Ekim 2017 Çarşamba 15:03

Soru: Derse Geç Gelen Öğretmenin Ek Dersi Kesilir mi? Cevap: Normal şartlarda ve yönetmeliğe göre kesinlikle kesilir. Disiplin cezası bile alabilirsiniz. Çünkü ek ders alabilmeniz için görevi fiilen yapmanız gerekiyor. Ama bunlar okul müdürünün insiyatifine kalmış bir şeydir.

İlgili yönetmelik: Görevin fiilen yapılması MADDE 25- (1) Bu Karar kapsamında ek ders ücreti ödenebilmesi için, ek ders görevinin fiilen yapılmış olması, ek ders görevinden sayılan veya ek ders görevinin yapılmış sayılacağı hâller bakımından ise bu Kararda belirlenen koşulların oluşması şarttır. Ek ders ödemelerinden harcama yetkilisi, ödeme emri belgesini düzenleyen gerçekleştirme görevlisi ve bu Kararda belirtilen esas ve usuller çerçevesinde ek ders görevinin gerçekleştiğine ilişkin belgeyi düzenleyen ve onaylayan diğer gerçekleştirme görevlileri müteselsilen sorumludur.

(2) Yapılan inceleme sonucunda fiilen yapılmadan ve gerekli koşullar oluşmadan ödendiği anlaşılan ek ders ücretleri ilgililerden yasal faizi ile birlikte geri alınır.

öğretmenlerin ek ders ücretinde ne kadar kesilme ... - Personel Meb

https://www.personelmebhaber.net/.../ogretmenlerin-ek-ders-ucretinde-ne-kadar-kesil...

25 Ara 2015 - Öğretmenlerin Aralık ayı ek ders ücretlerinde ne kadar kesinti ... İşinize mi gelmiyor. ... Aralık ek dersi en geç 31 Aralıkta yatması gerekiyor.

1 Mayıs'ta Öğretmenin Ek Dersi Kesilir Mi? - Personel Meb

www.personelmebhaber.net/.../1-mayista-ogretmenin-ek-dersi-kesilir-mi-h22514.html

Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 27/072007 tarih ve 49720 sayılı yazılarının 1.maddesinde; “1) İlgi Karar kapsamında ek ders ücretinden ...

1 Mayısta Ek Ders Kesilir Mi Arama Sonuçları - Personel Meb

www.personelmebhaber.net/index.php?...1%20mayısta%20ek%20ders%20kesilir%20mi...

1 Mayısta Ek Ders Kesilir Mi Arama Sonuçları - MEB PERSONELİ Mebbis Tefbis E Okul ... Suriyeli öğrencilere Türkçe ders geliyor Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar ... Öğretmen atanmayınca ders zili bir dönem geç çaldı Van'ın Başkale ilçesinin ...


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.