Derse Girmeyen Öğretmene Tutanak

Derse Girmeyen Öğretmene Tutanak

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, katıldığı televizyon röportajlarında OECD raporlarına göre öğretmenlerin derslere geç geldiğini ifade etmişti. İnternethaber.com'un haberine göre Sayın Bakan derse geç giren öğretmenler için harekete geçme talimatı vermiş. Personelmeb.net'in yorumu:

1- Öğretmenlerin toplum nezdinde işlerini "savsaklıyor" algısıyla "meze" yapılmasına kimsenin hakkı yoktur.

2- Öğretmenler devlet memurudur ve her memur gibi 657 sayılı kanuna ve diğer özel kanunlara tabidir. Varsa kusur gereği yapılmalıdır ama toplum önünde genellenmemelidir.

3- "Öğretmenlerin derse geç girmesi" ne demektir? Hangi öğretmen, hangi okulda, ne zaman, nerede, kaç defa, neden, nasıl geç kalmış veya derse geç girmiştir?

4- Toplum önünde tüm öğretmenleri zan altında bırakmak ve bu vesileyle mesleği yıpratmak ne amaçla yapılmaktadır?

5- Öğretmenler kadar; bu kadar kolay, ayan beyan, çekinmeden, abartarak, genelleyerek, küçümseyerek, itibarları hiçe sayılarak eleştirilen ve yerden yere vurulan başka bir meslek grubu var mıdır?

6- Öğretmenlerin bu kadar kolay ve gözleri kırpmadan sereserpe eleştirilebiliyor olmasında, sendikaların bölünmüşlükleri ve angaje olmuşluklarının payı var mıdır? İntrnethaber.com'un haberi: "Her ders zili çaldığında, öğrenciler telaşla sınıflara koşar, derse geç kalıp, yok yazılmamak için. Öğretmenler, öğrencileri sınıflara yerleşince sınıfa gelir, ders başlar. Ancak artık bu ders zili sadece öğrencileri değil, öğretmenleri de telaşa sokacak. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in dile getirdiği bu tespit, Dünya Bankası'nın 2012 yılına ait eğitim raporundan. Rapora göre, ortalama bir OECD ülkesindeki öğretmene göre Türkiye'deki öğretmenlerin işe geç gelme oranları iki kat daha fazla ve işe gelmeme oranları daha yüksek. İşte bakan Dinçer, Dünya Bankası'nın bu tespiti üzerine harekete geçti.MAAŞ KESİNTİSİ DE YOLDA

Dinçer, derse geç kalmayı alışkanlık haline getiren, sürekli devamsızlık yapan öğretmenlerin belirlenmesi için talimat verdi. Talimat üzerine bakanlıkta çalışma başladı. Okul müdürlerinden, artık sadece öğrencilerin değil, öğretmenlerin de derse zamanında gelip gelmediğini tespit etmeleri istendi. Peki derse geç gelen öğretmene ne olacak? Mevzuata göre derse geç kalan öğretmen, önce sözlü olarak uyarılıyor. Sözlü uyarıyı dikkate almayanlar ihtar ediliyor. Bir ayda iki kez geç kalanlar hakkında ise disiplin soruşturması başlatılıyor. Ücret veya maaştan kesme cezası veriliyor."

Derse Geç Giren öğretmene Ceza Müdür Tutanak Arama Sonuçları ...

www.personelmebhaber.net/index.php?...derse%20geç%20giren%20öğretmene%20ceza...

Derse Geç Giren öğretmene Ceza Müdür Tutanak Arama Sonuçları - MEB ... müdür ve müdür başyardımcıları için 2 saate düştü) derse girmeyen okul müdürüne ...

TEOG'da Görevli Öğretmenler Dikkat! - Personel Meb

https://www.personelmebhaber.net/.../teog-da-gorevli-ogretmenler-dikkat-h37001.ht...

18 Kas 2016 - Her sınav günü, üç dersin yazılısı ayrı ayrı saatlerde olacak şekilde ... nakil oldukları okulda ve yedek sınav evrakı ile girmeleri sağlanacaktır. .... çıkarır ve öğrenci yoklama listesinde bulunan “tutanak” bölümünde bu durum.

Öğretmenin En Çok Merak Ettiği Cevaplar - Personel Meb

https://www.personelmebhaber.net/.../ogretmenin-en-cok-merak-ettigi-cevaplar-h217...

24 Mar 2015 - 2) Bu konuda o günün nöbetçi öğretmeni olarak benim bir tutanak tutmam ... 6-Nöbetçi öğretmen derse geç kalan öğretmenin ders defterini ...

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2017, 02:55YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması