E-okul veli bilgilendirme sistemine nasıl giriş yapılır?

E-Okul veli bilgilendirme ve E-Okul yönetim bilgi sistemi öğrenciler hakkında edinmek isteyeceğiniz birçok bilgiyi içerir. Peki bu bilgiler nelerdir? Detayları haberimizin devamında.

E-okul veli bilgilendirme sistemine nasıl giriş yapılır?

Günümüzde gelişen teknoloji ve internet sayesinde artık neredeyse bilmek istediğimiz her şeyi internet üzerinden öğrenebilmemiz mümkün. eğitim öğretim üzerinden bilgi almamızı kolaylaştıran uygulamalardan bir tanesi ve en önemlisi de Milli Eğitim Bakanlığı resmi uygulaması E-Okul veli bilgilendirme sistemidir. 


Lütfen yönlendirildiğiniz sitede kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız. 
 
E OKUL HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ!
 
E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ HAKKINDA AYRINTILI BİLGİLER!
 
E OKUL YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ HAKKINDA DETAYLAR!
 
E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Nedir?
 
E-Okul, 2007 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya getirilmiş olan eğitim öğretim takip hizmeti sistemidir. E-Okul devam süresi öğrencinin eğitime başladığı ilk günden başlayarak öğrenci mezun olana kadar uygulamayı kullanabilir. Bu uygulamayı kullanabilen öğrenciler; özel veya resmi anasınıfı, ilköğretim, ortaöğretim ve lise öğrencileri olmak zorundadır. Bu kurum ve kuruluşlar haricinde veli bilgilendirme internet uygulamasından yararlanmanız mümkün değildir.
 
E-Okul veli bilgilendirme sistemi, velilerin öğrencilerin sınav sonuçlarını, sınav tarihlerini veya devamsızlık bilgisi gibi bilgileri öğrenmesini ve takibini sağlayan Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet uygulamasıdır. E-Okul veli bilgilendirme sitesine giriş yapabilmek için resmi internet adresine gidip, öğrencinin T.C kimlik numarasını okul numarasını yazmanız ve hemen bu bilgileri yazdıktan sonra güvenlik kodunu da eksiksiz ve doğru bir şekilde yazmanız gerekmektedir. Ancak güvenlik için öğrencinin kimliğindeki bilgileri sizden teyit etmenizi isteyecektir. Gereken bilgileri ilgili alanlara yazdıktan sonra öğrenci hakkında bilmek istediğiniz her şeye ulaşabilirsiniz. E-Okul veli bilgilendirme sisteminden yararlanabilmek için öğrenci kimlik bilgileri ve okul öğrenci numarasından başka bir şeye ihtiyacınız yoktur.
 
E-Okul İle Takip Edilebilen Tüm Bilgiler:
E-Okul internet uygulaması üzerinden öğrencilerin raporsuz devamsızlık hakkının 10 güne indirilmesi nedeni ile artık öğrencilerin ve velilerin devamsızlıklarına daha çok dikkat etmesi gerekmektedir. Raporsuz devamsızlık 10 gün olduğunda ve 10 günü geçtiğinde o öğrenci okuduğu yılı tekrar etmek durumundadır. E-Okul üzerinden rahatlıkla takip edebilirsiniz.


Veli bilgilendirme sistemi üzerinden yine aynı şekilde büyük bir önem taşıyan yazılı sınavı notlarını öğrenebilir, sınıfı tekrar edip etmeme durumundan karneden önce haberdar olabilirsiniz.
 
Karne notlarının tamamını E-Okul üzerinden daha karneler alınmadan görebilmeniz mümkündür. 
Sınav tarihlerini duyurular bölümünden takip edebilir, ona göre ders çalışma programı ayarlayabilirsiniz. Ve öğrencinizin o zamana kadar okuduğu yıllarda aldığı belgelerin tamamını görebilir yılsonu notlarına da kolayca erişim sağlayabilirsiniz. 
 
E-Okul üzerinden öğrencinizin haftalık ders programını öğrenebilir site üzerinden takip edebilirsiniz. Öğrencinin varsa nakil durumuna da erişebilirsiniz. Öğrencinin daha önce girmiş olduğu sınav bilgilerini görebilir, öğrencinin sınıfı gibi bilgilerini takip edebilirsiniz.
 
E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi Nedir?
E-Okul yönetim bilgi sistemi ise öğretmenlerin giriş yaparak, öğrencilerin sınav notlarını yazdığı ve düzenli olarak sınav sonraları bilgi vermeleri amacıyla yine aynı şekilde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan bir diğer eğitim öğretim bilgilendirme internet uygulamasıdır. E-Okul yönetim bilgi sistemi öğretmenlerin de öğrenciler üzerindeki takibini artıran bir uygulama olup, her öğretmene özel kullanıcı adı ve şifresi ile girişi vardır. E-Okul yönetim bilgi sistemine öğretmen ve okul idarecileri dışında başka kimsenin erişimi yoktur.
 
E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Nasıl Giriş Yapılır?
E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilmek için öncelikle E-Okul veli bilgilendirme resmi internet sitesine girmeniz gerekmektedir. Daha sonra karşınıza çıkacak olan sayfada bulunan ve sizden istenen öğrenci kimlik numarası ve öğrenci okul numarasını ilgili alanlara yazıp, hemen aşağısında bulunan güvenlik kodunu da girmeniz gerekmektedir. Sonrasında açılan sayfada sizden öğrencinin kimlik bilgileri istenecektir. Cilt numarası, aile sıra numarası ve benzeri bilgilerini girip öğrenciye ait fotoğrafı seçtikten sonra sisteme giriş yapabilir, öğrencinizi E-Okul veli bilgilendirme sisteminden kolayca takip edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2017, 16:29YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

izmit escort

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması