Meb'den Korkutan Devamsızlık Raporu..

Mil­li Eği­tim Ba­kan­lı­ğı­’nın (MEB) 2013 Fa­ali­yet Ra­po­ru­’n­da zo­run­lu eği­tim kap­sa­mın­da­ki 17 mil­yon öğ­ren­ci­den 174 bin 625’i­nin "Sü­rek­li de­vam­sız­lık" yap­tı­ğı or­ta­ya çık­tı.

Meb'den Korkutan Devamsızlık Raporu..
19 Mayıs 2016 Perşembe 10:35

Oku­lu terk eden 10 bin öğ­ren­ci­yi eği­ti­me ge­ri dön­dü­ren ba­kan­lık, ge­ri­ye ka­lan 164 bin 625 öğ­ren­ci­nin pe­şi­ne düş­tü. Ba­kan­lı­ğın 90 bin öğ­ren­ci he­de­fi­ne ula­şa­ma­dı­ğı gö­rül­dü.  Sü­rek­li de­vam­sız­lık eden öğ­ren­ci­le­rin kır­sal ke­sim­de bu­lun­ma­sı acı bir tab­lo­yu da göz­ler önü­ne ser­di.

OKUL YE­Rİ­NE TAR­LAYA

Kır­sal ke­sim­de öğ­ren­ci­le­rin mad­di im­kân­sız­lık­lar do­la­yı­sıy­la eği­ti­me de­vam ede­me­di­ği tes­pit edil­di. Ai­le ile bir­lik­te ço­cuk­la­rın da ev ge­çi­mi­ne kat­kı sağ­la­mak ama­cıy­la tar­la ve bah­çe­ler­de ça­lış­ma­ya git­ti­ği di­le ge­ti­ril­di.

FATMA EREN - BUGÜN GAZETESİ


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.