Öğretmenler özel eğitim kurslarında ve etüt merkezlerinde çalışabilir mi?

Öğretmenler özel eğitim kurslarında ve etüt merkezlerinde çalışabilir mi? Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan öğretmenin etüt merkezinde çalışıp çalışmayacağı ve öğretmenlerin özel eğitim kurslarında görev alması husunda Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada öğretmenler uyarıldı.

Öğretmenler özel eğitim kurslarında ve etüt merkezlerinde çalışabilir mi?
19 Ekim 2017 Perşembe 09:50

Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan öğretmenin etüt merkezinde çalışıp çalışmayacağı ve öğretmenlerin özel eğitim kurslarında görev alması husunda Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada öğretmenler uyarıldı. MEB personellerinin etüt merkezlerinde görev yaptıkları yönünde bilgiler aldıklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürlüğü özel eğitim kurslarında veya etüt merkezlerinde öğretmenlerin çalışamayacaklarını açıkladı ve çalışan öğretmenlerin tespit edilmesi halinde gerekli yasal işlemlerin yapılacağı ifade edildi.

ÖĞRETMENLERE YASAK

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullara gönderilen resmi yazıda resmi ilkokullarda ve ortaokullarda görev yapan öğretmenlerin özel okullar dışında kalan kurumlarda çalışamayacaklarını açıkladı. Yönetmelikte bu hükmün bulunmadığı hatırlatılarak öğretmenlerin özel eğitim kursu ve etüt merkezi adı altında faaliyet gösteren resmi ya da gayri resmi kurumlarda çalışmasının yasak olduğu belirtildi.

GEREKLİ YASAL İŞLEM BAŞLATILACAK

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bu konuda şikayetlerin geldiği belirtilirken, resmi yazının tüm öğretmenlere okul müdürlüğü tarafından tebliğ edilmesi gerektiği vurgulandı. Öğretmenlere imza karşılığı duyurulacak olan ilgili yazı hükümlerine göre hareket etmeyerek etüt merkezlerinde ve özel öğretim kurslarında çalışan öğretmenler için gerekli soruşturmanın açılacağı belirtildi.

ÖZEL OKULLARDA ÇALIŞMA

Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan öğretmenler ilgili yönetmelik ve hükümler kapsamında özel öğretim kurumlarında görev alabilmektedir. Ancak öğretmenler etüt merkezlerinde, özel öğretim kursları dışında kalan kurslarda görev alamamaktadırlar.

Öğretmenler özel eğitim kurslarında ve etüt merkezlerinde çalışabilir mi?

https://www.personelmebhaber.net/ogretmen/ogretmenler-ozel-egitim-kurslarinda-ve-...

19 Eki 2017 - Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan öğretmenin etüt merkezinde çalışıp çalışmayacağı ve öğretmenlerin özel eğitim kurslarında görev alması ...

Öğretmenlerin etüt merkezinde çalışması - Personel Meb

https://www.personelmebhaber.net/ogretmen/ogretmenlerin-etut-merkezinde-calismasi...

4 Eyl 2017 - Öğretmenler özel eğitim kurslarında ve etüt merkezlerinde çalışabilir mi? ... etüt merkezinde çalışıp çalışmayacağı ve öğretmenlerin özel eğitim ...

Kadrolu Öğretmen Etüt Merkezinde Çalışabilir Mi Haberleri - MEB ...

https://www.personelmebhaber.net/.../kadrolu+öğretmen+etüt+merkezinde+çalışabilir+...

kadrolu öğretmen etüt merkezinde çalışabilir mi. ... Arama Sonuçları. KADROLU ÖĞRETMENLER DİPLOMALARINI YAKIYOR !! KADROLU ÖĞRETMENLER ...


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.