renkli sadece ust forma

 renkli sadece ust forma

 renkli sadece ust forma

HEMŞİRE FORMASI  DOKTOR ÖNLÜĞÜ  SPARİŞİ VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 Özelsa Medikal Hemşire Formalarını Renklendirdi!

Alt ve üst parçadan oluşan hemşire forması takımları, farklı renk seçeneklerine sahip… Bu yüzden aradığınız her renkte hemşire formaları satın almanız mümkün! Artık sadece beyaz renkte forma giymek zorunda değilsiniz. Desenli ya da sade kumaşlardan hazırlanan cerrahi bone modelleri de firmanın en çok talep gören ürün çeşitleri arasında bulunuyor.

Renkli Modeller, Renkli Takımlar, Renkli Üstler  sitemiz içerisinde mevcuttur. Güvenle alışverişinizi yapabilirsiniz.

Dr Treys Yarasa Kol Çitf Yaka Hemşire Forması Nöbet TakımıDr Treys Yarasa Kol Çitf Yaka Hemşire Forması Nöbet Takımı Turkuaz BeyazKruvaze Y Yaka Çift Renk Hemşire Forması Nöbet Takımı Beyaz Petrol MavisiW Yaka Cift Renk Hemşire Forması Nöbet TakımıV Yaka Cerrahi Kesim Biyeli Hemşire Forması Nöbet Takımı Petrol Mavisi BeyazRenkli  Sadece Üst Hemşire Formaları  Yıkama talimatları:

Koyu renkli üniformalar için renk bozulması yaşamamanız adına  en yüksek yıkama sıcaklığı 30ºC'olarak belirleyiniz.
Koyu ve açık renkli üniformaları lütfen ayrı ayrı yıkayınız. 
Hemşire Formalarının kurutulmasında ise santrifüjlü makinelerde kurutulabilir. 
Ütü tabanı sıcaklığı en çok 150ºC olan ütü ile ütüleme yapılmalıdır. 
Koyu renkli üniformalarda ütü tabanlığı kullanıldığı taktirde parlama yapmaz.
Hemşire Formalarında beyazlatıcı kullanılamaz. 
Direkt güneş ışığında kurutulamaz ve direk olarak ütü yapılamaz.

Hastane personelinin görevi kıyafetinden belli olacak

Sağlık Bakanlığı kıyafet yönetmeliğinde yaptığı değişiklik ile hemşirelerin kep takma zorunluluğunu kaldırmasının ardından bu kez de sağlık görevlilerinin giysilerini değiştiriyor. Bakanlık sağlık personelinin kıyafetlerine ve renklerine belli bir standart getirmeye hazırlanıyor
Sağlık personelinin bu güne kadar beyaz renk kıyafet kullanılması nedeniyle branşlarının ayırt edilemediği, bu nedenle vatandaşlarca her beyaz kıyafet giyenin hekim zannedildiği düşüncesinden hareket eden Sağlık Bakanlığı bu konuda bir çalışma başlattı. Sağlık Bakanlığı hastanelerde çalışan personele yaptığı işe göre ayrı renk kıyafet giyme zorunluluğu getirmeye hazırlanıyor. Bu durumda hekimler yine beyaz önlük kullanmaya devam ederken, hemşireler farklı, ebeler farklı, sağlık memurları da farklı renk elbise giyecek. Böylece hangi personelin hangi işi yaptığı  kullandıkları Renkli  Üst Formalar  sayesinde ayırt edilebilecek.

Günümüzde hastanelerde çalışan sağlık personelinin hemen hemen tamamına yakını temizlik ve saflıkla özdeşleştirilen beyaz renkli kıyafet ve önlük kullanmayı tercih ediyor. Doğal olarak hastane ya da sağlık denince akla ilk gelende beyaz önlük oluyor. Hekimler, hemşireler, ebeler, değişik görevlerdeki sağlık memurları ve teknisyenler ve laborantlar genellikle beyaz renkli önlük, ya da kıyafet kullanıyor. Hastanede vatandaşlar, yılların getirdiği aşinalıkla gördüğü beyaz kıyafetli herkesi hekim sanabiliyor. Durum böyle olunca da ortalıkta beyaz önlükle görülen hastanenin aşçısı bile yeri gelince vatandaşlar tarafından hekim zannedilebiliyor.

Sağlık Bakanlığı bu karışıklığı önlemek üzere Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın talimatıyla hastane ve benzeri sağlık tesislerinde kıyafet ve renk standardı sağlamak bir çalışma başlattı. Başlatılan çalışmanın ana teması görevleri yürüten sağlık personelinin farklı renk kıyafet giymesi. Buna göre beyaz önlüğü yalnızca hekimler giyecek. Hemşireler için de son yıllarda daha fazla tercih edilen pembe renk üniforma düşünülürken, sağlık memuru, röntgen teknisyeni, laborant, ebe gibi diğer görevliler için farklı, hasta bakıcı ve temizlik görevlileri için farklı renkler belirlenecek. Çalışmanın bir diğer önemli noktası da farklı renklerle birlikte giyilen kıyafetlerin biçimi konusunda da belli standartlar tespit edilecek olması. Böylece tüm devlet hastaneleri ve sağlık ocaklarında kıyafet birliği sağlanırken görsel açıdan daha hoş bir görüntü sağlanmış olacak.

Sağlık personelinin giyeceği kıyafetlerin şekli ve renkleri belirlendikten sonra çalışmanın son hali Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a sunulacak. Akdağ’ın onaylaması halinde bundan sonra hastanelerde doktor, hemşire, ebe, teknisyen gibi değişik görevleri bulunan tüm sağlık personeli kıyafetinin biçimi ve rengiyle ayırt edilecek. Yaka kartlarını sürekli olarak görünür biçimde taşımaları zorunluluğu ise eskiden olduğu gibi yine devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2017, 10:14YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması