Tapuda yeni dönem başladı

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, tapu sahiplerinin taşınmazlarını tapu müdürlüklerine gitmeden internet üzerinden yönetebileceği sistemi hayata geçirdi.

Tapuda yeni dönem başladı

Yeni uygulama, hem vatandaşın işini kolaylaştıracak hem de tapu müdürlüklerinin iş yükünü azaltacak. İşlemlerini web-tapu üzerinden yapacak vatandaş, tapu dairesine gidip imza atacak.

Web tapu e-devlet üzerinden kimlik doğrulama sistemiyle birlikte kullanılabilecek. Vatandaşlar uygulamayla taşınmazlarına ait bilgileri görüntüleyecek. Tapu sahibi, devir işlemleri öncesinde başvurularını web tapu aracılığı ile yaparak kuruma gitmeden işlem sürecini başlatabilecek.

SAHTECİLİĞE ÖNLEM

Sistemin vatandaşların hayatına getireceği bir diğer yenilik de dolandırıcılık ve sahtecilik girişimlerine karşı alınacak önlemler olacak. Bu çerçevede, sistem sayesinde tapu sahipleri, web tapu ile taşınmazları üzerinde işlem yapılmamasına yönelik beyanda bulunabilecek. Tapu sahipleri söz konusu sistem üzerinden yapacağı işlemlerin her aşamasında SMS ile bilgilendirilecek.

ONLINE ÖDEME

Tapu müdürlüklerince web tapudan gelen başvurular yetkili memura havale edilecek, memur tarafından gerekli aşamalar tamamlandıktan sonra işlemi gerçekleştirecek kişiye tapu harcı, döner sermaye hizmet bedeli ve işlemin tamamlanması için imza tarihi ve saati SMS olarak bildirilecek. Vatandaşlar elektronik ortamda belgelerini göndererek başvuru yapacak. Başvurunun hangi aşamada olduğunu işlem sorgulama aracılığıyla öğrenebilecek. Harç ve döner sermaye gibi bedeller online ortamda ödenebilecek.

Ev alıp satarken bunlara dikkat edin! Yeni düzenleme geliyorhttps://www.personelmebhaber.net/.../ev-alip-satarken-bunlara-dikkat-edin-yeni-duze...

5 Tem 2017 - Gayrimenkulde yeni dönem başlıyor. ... Daha az tapu harcı ödemek için konutun değerini düşük gösteren ... Yeni birimimiz bunları izleyecek.

Konut alacaklar ve kiralayacaklar dikkat! - Personel Meb

https://www.personelmebhaber.net/.../konut-alacaklar-ve-kiralayacaklar-dikkat-h4214...

21 Haz 2017 - Aynı dönemde kiralık konutların ortalama metrekare fiyatı ise yüzde 7'lik bir düşüşle 21 TL oldu. ... satışları hızlanmaya başladığında fiyatların da artacağını tahmin ediyoruz. ... Bu tablonun yaşandığı ülkemizde 300 bin yeni konut arzı var. ... KDV oranlarının düşürülmesi, tapu ve harçlardaki iyileştirmeler gibi ...

Memurlarda Aile Ve Çocuk Yardımı - Personel Meb

www.personelmebhaber.net/.../fiber-altyapida-turkiyeyi-tehlike-bekliyor-h13588.html

17 Eyl 2014 - ByLock'ta yeni dönem: 3 milyon mesaj çözüldü .... 2981 sayılı Kanun uygulamasında çalışan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personeline ...

İnternetten alım satım yapanlar dikkat! - Personel Meb

https://www.personelmebhaber.net/.../internetten-alim-satim-yapanlar-dikkat-h44912....

5 gün önce - Maliye Bakanı'nın eylüldeki bu açıklamasından sonra, Ekim'de yeni torba ... görünürken, tapuda satışı 300 bin göstermenin riski oldukça artıyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2017, 02:47YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması