Teknik Öğretmenler Tekniker Kadrosuna Atanabilir Mi?..

Teknik Öğretmenler Tekniker Kadrosuna Atanabilir mi?

Teknik Öğretmenler Tekniker Kadrosuna Atanabilir Mi?..
10 Eylül 2017 Pazar 11:13

 Teknik Eğitim Fakültelerinden öğretmen unvanı ile mezun olanların, kamu kurum ve kuruluşlarına ait tekniker unvanlı kadrolara atanmasına Devlet Personel Başkanlığı (DPB) olumlu bakıyor.DPB konuya ilişkin verdiği bir mütalaada, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının konuya ilişkin görüşlerini de göz önünde bulundurarak, Teknik Eğitim Fakültelerinden mezun olanların tekniker unvanı ile istihdam edilmelerinin mümkün olduğunu belirtmiştir.

 

Söz konusu mütalaada şöyle denilmiştir:
 
Bilindiği üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36 ncı maddesinin “II- Teknik Hizmetler Sınıfı:” bölümünde “...teknik öğretmen okullarından mezun olup da, öğretmenlik mesleği dışında teknik hizmetlerde çalışanlar, ...” ibaresine yer verilmiş, aynı maddenin (A) bendinin 2 ve 4 üncü fıkralarında da teknik öğretmen okulu mezunları sayılmış ve bu Kanuna ekli I sayılı Ek Gösterge Cetvelinin “II- Teknik Hizmetler Sınıfı” bölümünün (b) alt bölümünde Teknik Yüksek Öğretmen Okulu mezunları için uygulanacak ek gösterge rakamı tespit edilmiştir. Dolayısıyla, Teknik Eğitim Fakültesinden mezun olanların,  657 sayılı Kanuna tabi olarak Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfına dahil “Öğretmen” kadrolarına atanabilecekleri gibi Teknik Hizmetler Sınıfına dahil durumlarına uygun kadrolara da atanmaları mümkün bulunmaktadır.
 
Bu itibarla, Teknik Eğitim Fakültesinden mezun olanların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 21/03/2012 tarihli ve 1853/013298 sayılı görüşleri de dikkate alınarak, tekniker unvanı ile istihdam edilebilmelerinin mümkün olduğu mütalaa edilmektedir.Teknik Öğretmenler Tekniker Kadrosuna Atanabilir Mi?.. - Personel Meb

https://www.personelmebhaber.net/.../teknik-ogretmenler-tekniker-kadrosuna-atanabil...

10 Eyl 2017 - Teknik Eğitim Fakültelerinden öğretmen unvanı ile mezun olanların, kamu kurum ve kuruluşlarına ait tekniker unvanlı kadrolara atanmasına ...

Öğretmenler EBAnın Nimetlerinden Yararlanın Arama Sonuçları ...

www.personelmebhaber.net/index.php?...Öğretmenler%20EBAnın%20Nimetlerinden%2...

Teknik Öğretmenler Tekniker Kadrosuna Atanabilir Mi? ... Her geçen yıl mezun sayısının artması, atanan öğretmen sayılarının belli bir sınırda kalması, üniversite ...

Yatılı Okullarda Bayan Kadrosuna Geçici Görevlendirme Arama ...

www.personelmebhaber.net/index.php?...yatılı%20okullarda%20bayan%20kadrosuna%...

Yatılı Okullarda Bayan Kadrosuna Geçici Görevlendirme Arama Sonuçları - MEB PERSONELİ Mebbis ... Teknik Öğretmenler Tekniker Kadrosuna Atanabilir Mi?

öğretmenler Toplantisi Arama Sonuçları - MEB PERSONELİ Mebbis ...

www.personelmebhaber.net/index.php?m=arama...59...öğretmenler%20toplantisi...

Teknik Öğretmenler Tekniker Kadrosuna Atanabilir Mi? ... Her geçen yıl mezun sayısının artması, atanan öğretmen sayılarının belli bir sınırda kalması, üniversite ...

MEB PERSONELİ Mebbis Tefbis E Okul Giriş EBA PERSONEL MEB ...

www.personelmebhaber.net/.../ders-kitabinda-igrenc-karikatur-skandali-h44108.html

MEB,Meb Personel,Meb Personeli,Personel Meb,Öğretmen Atamaları,Kamudanhaber,Mebbis,Tefis,E ... Teknik Öğretmenler Tekniker Kadrosuna Atanabilir mi?

Kpss Tercihlerinde Dikkat Edilecek Hususlar - Personel Meb

www.personelmebhaber.net/m/.../kpss-tercihlerinde-dikkat-edilecek-hususlar-h8523.h...

22 Haz 2014 - 55 yaşındaki bir kişi KPSS B Grubu kadrolara yerleşebilir mi? ... B grubu kadrolara yerleşmesi halinde memur olarak atanabilir. ... tamamıyla teknik bir düzenleme olup, adayları ilgilendirmemektedir. ... Sağlık Memuru, Sağlık Teknisyeni, Sağlık Teknikeri gibi kadrolara) .... 2 Öğretmenlere 8-5 Mesai Şoku!
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.