Yöneticilik görevinin üzerinden alınması

Yöneticilik görevinin üzerinden alınması
09 Kasım 2017 Perşembe 17:44

Yöneticilik görevinden alınma

MADDE 21 – (1) Eğitim kurumu yöneticilerinden haklarında yapılan adlî ve idarî soruşturma sonucu hazırlanan raporların yetkili amir ve kurullarca değerlendirilmesi sonucuna göre; a) Görev yerlerinin değiştirilmesi gerekenlerin il içinde ya da il dışında, durumlarına uygun eğitim kurumu yöneticiliklerine, b) Yöneticilik görevlerinden alınması gerekenler ihtiyaç bulunan eğitim kurumlarına öğretmen olarak, atanırlar. (2) Sicil raporlarına göre son iki yıl sicili üst üste 76 puanın altında değerlendirilenlerin görev yerleri, bir alt yönetim kademesi olacak şekilde il içinde değiştirilebilir. (3) Yöneticiliğe atanma şartlarından herhangi birisini kaybedenler ile son iki yıl sicili üst üste olumsuz değerlendirilenler yöneticilik görevinden alınırlar. 24.4.2008 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan MEB Yöneticiler Yönetmeliğinin,yönetmelikteki "Yöneticilikten alınma" bölümünde 2. ve 3. fırkalarda meram gayet açık ifade edilmiş.Ancak 1. fırkada "Adli ve idari soruşturma sonucunda.." nelerin kriter olacağı net değil, hatta hiç belli bile değildir.Bence metnin bu şekilde hazırlanmış olması "Haklı veya haksız,soruşturmayı açarım,sonucunda istediğimi yapabilirim." in zeminini yaratmak için olmalı...Meselâ dese ki:"Soruşturma sonucunda Uyarı,Kınama, aylıktan kesme -Her ne ise- cezasını gerektiren suçu işlediği anlaşılanlar." o zaman mesele net ifade edilmiş olurdu.

MEB, Yönetici Görevlendirme Kılavuzunu yayımladı işte atama takvimi

https://www.personelmebhaber.net/.../meb-yonetici-gorevlendirme-kilavuzunu-yayim...

24 Nis 2017 - 2-Yönetici Görevlendirmelerinde Dikkate Alınacak Hususlar. 2.1. ... Yöneticilik görevi sona erenlerin, açık norm kadro. bulunması ve ... geçmeden yönetici olarak görevlendirilmek üzere başvuruda bulunamayacaktır. 2.21.

girevden alinmalarda mebbiste ne yazar – MEBBİS ÖĞRETMEN ...

mebbis.personelmebhaber.net/girevden-alinmalarda-mebbiste-ne-yazar-h656.html

8 Nis 2017 - MEBBİS görevden alınan öğretmenlerin kontrolü yapılıyor mu … ... [PDF]ATAMA KARARNAMELERİNİN MEBBİS ÜZERİNDEN ALINMASI

MEB, Okullardaki Şeflik Yönergesini Değiştirdi .. - MEB PERSONELİ ...

https://www.personelmebhaber.net/.../meb-okullardaki-seflik-yonergesini-degistirdi-h...

3 Tem 2015 - Alan/bölüm, atölye ve laboratuvar şeflerinin görevleri ... idari soruşturma sonucu şeflik ve/veya yöneticilik görevi üzerinden alınmamış olmak. ... soruşturma sonucuna göre şeflik görevi üzerinden alınması uygun bulunanların,.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.